Veřejná ekonomika a správa (B0311A050003)

Studijní program: Veřejná ekonomika a správa (B0311A050003)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: ekonomie

Náplň programu/oboru:
Jaké jsou hlavní výhody studia? Daly by se popsat jedním slovem – variabilita. Program se nezaměřuje na úzký okruh činností, ale dodá vám takové znalosti a dovednosti, které z vás udělají flexibilního člověka připraveného na změny. Naučíte se rozlišit podstatné od nepodstatného. Budete se orientovat v ekonomice, veřejné správě, byznysu i sociální oblasti. A to vše s mezinárodními přesahy. Jak studium probíhá? Ano, i my vás budeme učit klasickým způsobem ve třídě. Klademe ale velký důraz na výuku formou cvičení a workshopů – řadu věcí se totiž naučíte jedině tím, že je sami uděláte. I teorii vás budou učit lidé, kteří mají praktické zkušenosti a vysokou odbornost. Budete mít také možnost vyzkoušet si svoje schopnosti a ověřit teoretické znalosti během studia v praxi ve vybraných institucích veřejné správy či v neziskovém sektoru – například na Krajském úřadu JMK, magistrátu města Brna, Ministerstvu financí ČR nebo v nadaci Partnerství. Chcete se podílet na životě svého programu? Není problém. Když budete chtít, můžete si s kolegy studenty i vyučujícími být skutečně blízko. Budete mít jak možnost spolupráce na výzkumu, tak i účasti na neformálních akcích katedry. Studenti také pravidelně jezdí na vícedenní tematické exkurze po Česku i do zahraničí. Vytváříme komunitu. Vaši variabilitu a flexibilitu dále podpoříme výukou jazyků a IT. Kromě toho můžete využít zázemí Masarykovy univerzity a naučit se něčemu i z jiných oborů v rámci volitelných předmětů. Samozřejmě vám univerzita nabízí i možnosti sportovat, či získat různé soft skills. A protože si uvědomujeme, že žijeme v globalizovaném prostředí, tak podporujeme naše studenty i ve výjezdech mimo ČR. Za hranicemi se toho naučíte mnoho, a to nemusíte ani všechen čas věnovat studiu. Veřejný sektor je všudypřítomný. Je světem sám o sobě, ale zasahuje také do fungování firem a života občanů. Vaše uplatnění bude tedy velmi široké. Pokud budete chtít, naučíte se sestavit rozpočet státu či obce, ale budete také vědět, jak a co zaúčtovat nebo zdanit. Dokážete nastavit takové podmínky, ve kterých budou úřady i firmy fungovat efektivně.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 4.8.2024

Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 1. 2. 2024 https://www.econ.muni.cz/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
TSP, možnosti prominutí http://www.econ.muni.cz/uchazeci-o-studium/prijimaci-rizeni-do-bc-studia

Pozn. k přijímačkám: Bc. TSP více termínů prosinec 2023 - duben 2024. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu a studiu v cizích jazycích naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: http://www.muni.cz/admission/tsp

Pozn. k přihláškám: Bc. 29. 2. 2024. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu a studiu v cizích jazycích naleznete na stránkách fakulty.

SCIO: ano

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ

Kontakty FakultyNahoru

Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta
Telefon: 549 496 427, 549 494 924, 549 494 166
Fax: 549 491 720
Web: http://www.econ.muni.cz
E-mail: studijni@econ.muni.cz

ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium se neplatí, další poplatky spojené se studiem: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: www.skm.muni.cz - sekce Ubytování

Menza: www.skm.muni.cz - sekce Stravování