VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Zootechnika (B0811A370019)

Studijní program: Zootechnika (B0811A370019)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Studenti jsou v bakalářském studijním programu Zootechnika připravováni pro všestrannou odbornou činnost v živočišné výrobě na úrovni zemědělských podniků a pro práci v chovatelských a plemenářských organizacích. Studijní program bakalářského studia ?Zootechnika? připravuje absolventy gymnázií a středních odborných škol na praktické uplatnění v oblasti chovu hospodářských zvířat v zemědělských podnicích a na rodinných farmách. Absolventi tohoto programu mají teoretické i praktické znalosti z chovu jednotlivých druhů hospodářských zvířat vycházející z teoretických základů z oblasti zoologie, chemie, anatomie, fyziologie a znalosti biochemických procesů a funkcí probíhajících v organizmu zvířat. Tyto poznatky jsou doplněny znalostmi principů technologie a techniky chovu, řízení, organizace a ekonomiky výroby, včetně zajištění kvality produkce. Pozornost je věnována také ochraně a zdraví zvířat, etice chovu, vztahu člověka a zvířete a druhotným funkcím zemědělské výroby s ohledem na ekologické vlivy a udržení rázu krajiny a její obhospodařování. Absolventi nacházejí široké uplatnění v zemědělské prvovýrobě, popř. v servisních a poradenských organizacích, dodavatelských podnicích a uznaných chovatelských sdruženích. Splňují požadavky pro uplatnění v organizačních funkcích chovatelských organizací a podniků a uplatnění v podnicích zaměřených na problematiku výživy a reprodukce zvířat. Nejlepší studenti mohou pokračovat ve zvyšování kvalifikace v navazujícím magisterském studiu.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 16.11.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 19.1.2024

Den otevřených dveří, poznámka: 19. ledna 2024 https://www.fzt.jcu.cz/cz/studium/harmonogram-akademickeho-roku

Obsah přijímaček:
Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2023, 2. kolo 11. 8. 2023. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
ZootechnikaFakulta zemědělská a technologickáJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Fakulta zemědělská a technologická
Telefon: 387 772 520
Web: www.fzt.jcu.cz
E-mail: jurasek@fzt.jcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok 20 450 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.Podrobnosti http://www.jcu.cz/o-univerzite/dokumenty/rectors_proceedings/platna-opatreni/2019/r_394_popl_za_studium_19_20.pdf/view

Koleje: http://kam.jcu.cz/

Menza: http://kam.jcu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit