VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Biologie ekosystémů (1603T005)

Studijní program: Biologie (N1501)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Studium oboru poskytuje širší teoretický základ ekologie jako vědní disciplíny zabývající se vztahy mezi organismy navzájem a mezi organismy a jejich nejen stávajícím, ale i minulým a budoucím prostředím, a to na úrovni jedinců, populací i celých společenstev. Navazuje na bakalářský studijní program Biologie nebo Péče o životní prostředí.zahrnuje 5 specializacíEkologie - klade důraz na teorii oboru jako základ aplikací a je zaměřena především na vzájemné interakce organismů a jejich prostředí.Hydrobiologie - se zabývá sladkovodními systémy, jejich analýzou biologickou i chemickou, interakcemi s okolím, popřípadě navrhuje způsoby úprav systémů žádoucím směrem a sledováním vývoje po úpravách.Půdní biologie - sleduje interakce mezi půdní zvířenou, mikrobiálním společenstvem, půdní strukturou a chemickými parametry, obor je základem studia úrodnosti půd.Aplikovaná ekologie - připravuje posluchače pro práci v úřadech státní správy a samosprávy, v poradenských a expertizních firmách. Prioritním směrem je např. revitalizace narušených ekosystémů.Biologie ochrany přírody - se zabývá problematikou biodiverzity a její ochrany se opírá o evoluční biologii, teoretickou a evoluční ekologii.Absolventi naleznou své uplatnění ve vědeckých institucích, školách v oboru ekologie, hydrobiologie a ochrana životního prostředí. Podle zvolené specializace se dále uplatní se také v laboratořích zaměřených na analýzu životního prostředí, vodohospodářství, ochranu půdního fondu a obnovu ekosystémů. Aplikované specializace připravují absolventy pro práci v úřadech státní správy a samosprávy, v poradenských a expertizních firmách v neziskovém sektoru, které se zabývají problematikou životního prostředí.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 19.1.2024

Den otevřených dveří, poznámka: 19. 1. 2024 https://www.prf.jcu.cz/cz/studium/harmonogram-akademickeho-roku

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 7. 6. 2023, případné 2. kolo 8. 9. 2023. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2023, případné 2. kolo 17. 8. 2023, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
BiologiePřírodovědecká fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat
BiologyPřírodovědecká fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 387 772 268
Web: http://www.prf.jcu.cz
E-mail: studijni@prf.jcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok 21 970 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Podrobnosti http://www.jcu.cz/o-univerzite/dokumenty/rectors_proceedings/platna-opatreni/2020/r_419_popl_za_studium_20_21.pdf/view

Koleje: http://kam.jcu.cz/

Menza: http://kam.jcu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit