VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Společnost a politika - 2 specializace ()

Studijní program: Společnost a politika ()

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Specializace Sociologie, Politologie. Bakalářský studijní program Společnost a politika navazuje na v současnosti provozované obory Sociologie a Politologie. Program staví na dlouhodobě prověřených a funkčních elementech obou oborů a kombinuje je v rámci nového multidisciplinárně zaměřeného studia. Katedra sociologie a Katedra politologie a mezinárodních vztahů tak následují soudobý trend prolamování hranic tradičních vědních disciplín s cílem zvýšení relevance poskytovaného vzdělání. Cílem bakalářského programu Společnost a politika je komplexní příprava všestranného odborníka zaměřeného na sociologické a politologické analýzy. V rámci programu jsou studenti připravováni na výkon povolání (v metodologicky zaměřených předmětech a předmětech zaměřených na veřejnou správu, soudobou politiku a práci s médii) a zároveň získávají přehled o klíčových tématech z oblasti sociálních věd potřebný pro další studium sociálně-vědních programů (zejména Sociologie a Politologie na navazujícím magisterském stupni). V prvním roce všichni studující absolvují kurzy, které kombinují sociologickou a politologickou perspektivu. Od druhého roku pak studující volí buď sociologickou nebo naopak politologickou specializaci.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 26.1.2022

Den otevřených dveří, poznámka: 26. 1. 2022 https://www.zcu.cz/cs/Admission/Bachelor-and-master-studies/open_day.html

Termíny přijímaček: 13.6.2022

Obsah přijímaček:
Přijímací zkouška probíhá formou písemného testu, který obsahuje otázky ze základů společenských věd a všeobecného kulturního, historického a politického přehledu, test obsahuje také otázky zjišťující znalosti anglického jazyka.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 13. - 17. 6. 2022. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://www.ff.zcu.cz/cs/Admission/Bachelor-studies/info-score.html

Termín přihlášek: 30.4.2022

Pozn. k přihláškám: Bc. 30. 4. 2022. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta filozofická
Telefon: 377 635 010
Fax: 377 635 020
Web: www.ff.zcu.cz
E-mail: ludwigo@ff.zcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za studium delší než je standardní doba prodloužená o 1 rok 24 540 Kč za semestr, podrobnosti https://old.zcu.cz/pracoviste/ipc/studijni-poradenstvi/poplatky-za-studium/rozhodnuti-rektora.html

Koleje: http://skm.zcu.cz/seznam-koleji.html

Menza: http://skm.zcu.cz/menzy.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit