Materiálové inženýrství a výrobní technologie (N0715A270014)

Vysoké školy>Západočeská univerzita v Plzni>Fakulta strojní>Materiálové inženýrství a výrobní technologie

Studijní program: Materiálové inženýrství a výrobní technologie (N0715A270014)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: strojařina

Náplň programu/oboru:
Cílem dvouletého magisterského studijního plánu je seznámit studenty s dostupnými metodami výroby a zpracování kovových i nekovových materiálů. Jedná se o klasické technologie svařování, slévání, tváření, obrábění, tepelného a chemicko-tepelného zpracování, 3D tisku, práškové metalurgie apod. Během studia lze absolvovat certifikátové studium v oblasti navrhování a výroby svařovaných konstrukcí, moderních materiálů nebo korozního inženýrství. V průběhu studia se rovněž seznámíte s aktuálním vědeckým vývojem v uvedených oborech.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 12.7.2024

Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 30. 1. 2024 https://www.zcu.cz/cs/Admission/Bachelor-and-master-studies/Open_day

Obsah přijímaček:
Bc. bez přijímací zkoušky, parametry a bonifikace https://www.fst.zcu.cz/cs/Admission/Bachelor-studies/admissions.html, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímací zkoušky, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 1. kolo 21. 4. 2024, 2. kolo 5. 8. 2024. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ

Kontakty FakultyNahoru

Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta strojní
Telefon: 377638010
Web: http://www.fst.zcu.cz/
E-mail: brandova@fst.zcu.cz  

ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za studium delší než je standardní doba prodloužená o 1 rok 24 540 Kč za semestr, podrobnosti https://old.zcu.cz/pracoviste/ipc/studijni-poradenstvi/poplatky-za-studium/rozhodnuti-rektora.html

Menza: Menza Bory (součást kampusu)