VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Sociální ekologie (P0388D030001)

Studijní program: Sociální ekologie (P0388D030001)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Nová paradigmata epochy antropocénu vyžadují nový způsob kladení otázek a jejich zodpovězení. Nezbytné je pochopení složitých interakcí mezi společensko-ekonomickým a biofyzikálním systémem naší planety, pochopení významnosti těchto vztahů, relativní důležitosti a také jejich rizik. Studijní program má i nadále přispívat k chápání těchto procesů jako nezbytné podmínky k socioekonomickému rozvoji, který respektuje environmentální limity, na kterých zcela závisí. Program je založen na interdisciplinárním přístupu, který v daném oboru v současnosti jednoznačně směřuje k pevnější provázanosti přírodovědných a společenskovědních oborů a témat. Studijní program je – ex definitione – mezioborový; vychází zejména ze sociologie, ekonomie, environmentální vědy a dále z mezinárodních vztahů, politologie, pedagogiky, statistiky, informatiky popř. i z dalších oborů a podoborů společenských i přírodních věd. Další odborný rozvoj vychází z rozvoje poznání v nově se prosazujícím oboru „věda o udržitelném rozvoji“ (sustainability science), resp. v dalších blízkých oborech jako jsou environmentální ekonomie a sociologie, environmentální vzdělávání a vzdělávání pro udržitelný rozvoj, veřejná politika s tématy vládnutí a participace apod. Cílem studijního programu je připravit vysoce kvalifikované a na trhu práce uplatnitelné odborníky na složitou interdisciplinární problematiku vztahů mezi člověkem jako jednotlivcem i společností a přírodním či lidmi ovlivněným prostředím a přírodními systémy. Nutným předpokladem je široký rozhled o relevantních teoretických přístupech ve společenských i environmentálních vědách, znalost přístupů a metod zejména sociologického, ekonomického, pedagogického a environmentálního výzkumu jakož i znalost aktuálního politického diskurzu v ČR i v mezinárodním měřítku.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.10.2028


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 11. a 25. 1., 8. a 22. 2., 8. 3. 2021 online https://fhs.cuni.cz/FHS-2316.html (původně dle harmonogramu 13. 1. https://fhs.cuni.cz/FHS-2440.html)

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna PZ zrušena, odevzdání domácí práce do 28. 5. 2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2021, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií
Telefon: 224 271 465
Web: https://fhs.cuni.cz/FHS-10.html
E-mail: prihlaska@fhs.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok Bc. Studium humanitní vzdělanosti 20 000 Kč https://cuni.cz/UK-917.html

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit