přečtěte si zdarma nové číslo časopisu |
Chystáte se na právnickou fakultu nebo program se zaměřením na právo či bezpečnost? Pomoci s výběrem vám mohou odpovědi vedoucích pracovníků fakult a škol s tímto zaměřením. Výběr z rozhovoru najdete také v zářijovém čísle časopisu Kam po maturitě - čtěte a stahujte jej zdarma zde.
V roce 2024 má dojít k velkým změnám v systému přijímacího řízení. Hlavními body jsou až 3 přihlášky v 1. a 2. kole, neměnné pořadí škol v přihlášce, přechod na systém elektronického přihlašování, zánik systému zápisového lístku a okamžitá dostupnost informací o přijetí a volných místech ve 2. a dalších kolech po celé republice. Připravovaná digitalizace ovšem zatím není finalizována (chybí novelizace školského zákona a vyhlášky o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání), údaje v tomto článku jsou tedy pouze informativní a budeme je průběžně aktualizovat. Doporučujeme ověřit aktuálnost informací na stránkách CERMATu.
Pedagogické fakulty v minulém roce evidovaly přes 21 tisíc zájemců. Speciál zářijového čísla časopisu je zaměřen na pedagogické programy. Vedoucí pracovníci pedagogických fakult, institutů a škol nám odpověděli na dotazy, které vám pomohou s výběrem konkrétní fakulty.
POSLEDNÍ KUSY, OMEZENÝ POČET POUZE DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB
V nabídce jsou učebnice z minulých ročníků, jsou stále aktuální, neváhejte a pořiďte si učebnice k maturitě a přijímacím zkouškám na vysoké školy ve VELKÉ SLEVĚ
Na humanitně zaměřené programy a obory se v minulém roce hlásilo přes 43 tisíc zájemců*. Zářijové číslo časopisu věnujeme humanitním oborům. Čím jsou fakulty specifické? Jaká opatření chystají v přijímacím řízení pro příští rok? Na to jsme se zeptali děkanů jednotlivých fakult s humanitně zaměřenými programy a obory.
I v září je situace kolem COVID-19 stále aktuálním tématem. Oslovili jsme rektory vybraných vysokých škol v celé ČR s několika otázkami. Krize jako příležitost ke změně, aktivity, do kterých se školy zapojily, co si z krize můžeme vzít jako společnost. Výběr z rozhovorů si můžete přečíst také v zářijovém čísle časopisu.
Americký psycholog Howard Gardner nabídnul světu multidimenzionální teorii inteligence, ve které stanovil 8 typů inteligencí. Každý z nás dokáže pracovat se všemi těmito typy, ovšem některé u nás převládají a jiné jsou naopak více upozaděny. To je důvod, proč každému z nás jde něco jiného.
Zvážili jste, kam se vydat po maturitě? Shrnujeme hlavní výhody a nevýhody jednotlivých možností.
První lednový týden neznamená jen nový rok, ale také začátek zkouškového období pro vysokoškoláky a pololetního zkoušení a psaní písemek pro středoškoláky. Ať už se pečlivě připravujete, nebo učení necháváte na poslední chvíli, nezapomeňte nahlédnout do naší databáze a stáhnout si materiály, které se vám budou hodit.
K úspěšnému zvládnutí a zakončení studia nepotřebujete jen projít řadou zkoušek a testů, ale napsat také množství prací a hlavně tu závěrečnou. Investovaný čas a energie se však nemusí zúročit jen ve známkách a diplomu. Pro studenty je otevřena řada soutěží, které mohou vynést publikování práce nebo odměnu, často finanční. Měli byste zájem? Čtěte dál.
Hledáte práci? Víte co, kde, kdy, jak a za kolik chcete dělat? Odpověď na většinu otázek už určitě znáte, ale nezaškodí si informace shrnout.
Máte maturitu, chtěli byste prohloubit kvalifikaci, ale na vysokou ani do praxe se nechystáte? Chcete zjistit všechno o vyšších odborných školách? Nebo potřebujete zjistit možnosti studia a porovnat je s vysokými školami? Vše zjistíte v adresáři VyssiOdborneSkoly.com.
Nejlepší uplatnění na trhu práce a současně nejvyšší finanční ohodnocení mají jednoznačně programátoři, správci sítí, pracovníci v marketingu, zaměření na zahraničí, projektanti, analytici. Velice žádaní jsou absolventi strojních, stavebních a elektrotechnických oborů, standardně velká poptávka je po absolventech lékařských a farmaceutických oborů. Nejhůře hledají práci absolventi zemědělských oborů, mezi nejméně placenými se pohybují absolventi pedagogických oborů.
Jsme tam, kde jste vy