článek příprava na poslední chvíli maturita a přijímací zkoušky kampomaturite.cz

Jak zvládnout přípravu na opravný termín maturity nebo 2. kolo přijímaček

Máte maturitu úspěšně za sebou? Gratulujeme. Pokud to nevyšlo a je před vámi opravný termín maturity nebo přijímačky ve druhém kole, přečtěte si aktuální tipy, jak se připravit na poslední chvíli, nebo se podívejte na video k tématu.

články - status studenta

Status studenta 2024 - do kdy jste studenty po maturitě?

Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek. Podívejte se na shrnutí - zůstane mi po maturitě status studenta? Do kdy jsem studentem po VŠ/VOŠ?

Články - absolventi, studenti a nezaměstnanost

Absolventi, studenti a nezaměstnanost

Můžete jako absolventi či studenti dosáhnout na podporu v nezaměstnanosti? Ano, ale pouze v případě, že jste v posledních 2 letech měli důchodové pojištění při zaměstnání nebo jiné výdělečné činnosti, a to po dobu 12 měsíců.

článek jak se připravit na přijímací zkoušky tipy zdroje jak na přípravu

Jak se připravit na přijímačky?

Věděli jste, že u přijímaček na lékařské fakulty neuspěje až 80 % zájemců? Rekordní co do „vyhazovů“ je psychologie – na FF UK v roce 2023 odmítli 94 % uchazečů. Zdají se vám přijímačky daleko? Je fakt, že se obvykle konají až v květnu a červnu. V zimě už byste ale měli mít vybraný obor, který chcete studovat, a zahájit přípravu. 

článek státní maturita 2024 kampomaturite.cz

Státní maturita 2024

I v roce 2024 mohou studenti u společné části volit mezi matematikou a cizím jazykem a zůstává povinná zkouška z českého jazyka a literatury. 

 

článek rozvrh hodin 2023 2024 pdf xls ke stažení kampomaturite.cz 2016

Stáhněte si zdarma rozvrh hodin 2023/2024 s přehledem prázdnin a svátků

Připravili jsme pro vás vzorový rozvrh s přehledem prázdnin, svátků a volných dnů v tomto školním roce.

článek scio nsz národní srovnávací zkoušky osp kampomaturite.cz

SCIO a Národní srovnávací zkoušky (NSZ) termíny pro 2023/24

Pro přijetí na některé vysoké školy jsou vyžadovány Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost SCIO. Tyto testy na  fakultách nahrazují přijímací zkoušky, některé fakulty pouze přihlížejí k dobrým výsledkům zkoušek. Někdy jsou uznávány pouze vybrané termíny. Přihlásit se můžete i před podáním přihlášky na vysokou školu, v případě absolvování více pokusů se vám započítá nejlepší výsledek.

 

 

Články - prázdniny a svátky v tomto a příštím školním roce kampomaturite.cz

Prázdniny ve školním roce 2023/2024 - 2027/2028

V článku najdete prázdniny až do roku 2028. A to na základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích. Nechybí ani informace o svátcích, které zasahují do školního roku.

 

Chcete se dostat na medicínu? aneb (sk)učebnice

Chcete se dostat na medicínu? aneb (sk)učebnice

Chcete se dostat na medicínu? Nejste sami. Stejnou ambici má i dalších deset tisíc studentů.

Ne, vážně, loni se na lékařské fakulty hlásilo 12,5 tisíce uchazečů. Z nich bylo přijato ale jenom 3 105. Loni byla průměrná šance na přijetí 24,7 % - což znamená, že na řadě škol byla ještě menší (už skučíte?). Takže jestli si chcete splnit tenhle sen, nemusíte mít zrovna jedničku z matematiky, aby vám došlo, že průměrný výsledek na přijetí stačit nebude. Chce to tedy dobrou přípravu.

Ať už chodíte do kurzu nebo ne, ať už jste poslední tři roky ve škole prospali nebo ne, budete se muset učit z učebnic. Jak zní nesmrtelný citát z Básníků: „Ke studiu je zapotřebí leb ocelová a zadek olověný, jak se česky říká – sicflajš.“ Takže, dobrá, učit se. Ale z čeho?

článek brigády seminarky kampomaturite vysokeskoly.com 4 2019

Najděte si brigádu

Najděte si brigádu v celé ČR nebo v zahraničí - nově v sekci Brigády.

Studentský maturitní notes pomáhá hlídat přípravu ke zkoušce dospělosti.

Neztrácejte hlavu, napište si, kde (to) je

Znáte to: někam jste si to napsali. Možná telefonní číslo na kousku papírku, nebo snad název knihy na okraji stránky sešitu… Každopádně teď to potřebujete – a rychle. Ale kde to sakra je?

článek co když neudělám maturitu

Co když neudělám maturitu

Neudělali jste některý z předmětů státní maturity? Nebo vás "vylili" od zkoušky profilové části? Případně vás skolila chřipka a místo na potítku jste skončili v posteli? Co teď musíte udělat, jaké termíny si ohlídat, a do kdy jste považováni za studenta, čtěte v našem článku.

článek Dánsko 3 2017 Lenka Malinová

Studium v Dánsku: Inovativní přístup ke studiu a drsné začátky

Během hodin matematiky i fyziky jsem si na střední škole vždycky říkala, kam já to jednou dotáhnu. Ani jeden z těchto předmětů totiž zrovna nepatřil mezi moje oblíbené a třeba hodiny chemie jsem prošla jen díky tomu, že jsem věděla, co všechno umí prášek na pečení. Na druhou stranu jsem  vždycky patřila mezi kreativní část třídy. Bavilo mě tvořit, zpívat a také psát. To všechno mě baví doteď. To však odbíhám od tématu. 

Přehled udělovaných titulů v ČR

Přehled udělovaných titulů VŠ a VOŠ ČR

Tápete v tom, jaký je rozdíl mezi jednotlivými druhy titulů? Pokud vás zajímá, jak může být doktor medicíny doktorem, přestože se jedná o magisterský stupeň studia, nebo jaký je rozdíl mezi Ph.D. a PhDr., objasnění naleznete v následujícím přehledu.

článek online testy vysokeskoly.com

Otestujte se před přijímačkami online

Chcete změřit formu před přijímacími zkouškami? Vyzkoušejte testy online na www.VysokeSkoly.com/testy. Vyhodnocení vám dorazí hned do e-mailu, navíc obdržíte přehled správných odpovědí a zjistíte svoji úspěšnost. Testy k přijímacím zkouškám vysokých škol z minulých let a odkazy na testy k aktuálnímu přijímacímu řízení (někde i s řešením) spolu s ukázkami testů z našich učebnic k přijímacím zkouškám najdete na http://www.kampomaturite.cz/prijimaci-testy-vs-online/.

 

článek jak zvládnout maturitu bez stresu 12 2015

Jak zvládnout maturitu BEZ STRESU

Než se do toho pustíte, ujasněte si hlavně cíl akce. Chcete „jen“ udělat maturitu, nebo vám výsledky mají pomoci dostat se na vysokou?

Mohlo by vás zajímat:

Přečtěte si článek, které učebnice a knižní novinky vám doporučujeme pro přípravu na maturitu

Podívejte se na online maturitní kurzy.

Vyzkoušejte rychlokurz k maturitě v podobě online testů

pr článek trička s potiskem 10 2015 300

Vtipná trička s potiskem baví děti i dospělé

Není vám jedno, co si oblékáte a jak vypadáte? A máte rádi trička? Ta by neměla chybět v žádném šatníku. Triko s krátkým rukávem je univerzálním kouskem a sport, volný čas, do města nebo na doma. Dá se v něm vyrazit skoro kamkoliv a sluší každé postavě. Není divu, že se na ně návrháři oblečení hodně zaměřují. K nejoblíbenějším patří trička s potiskem, především ta, která nám umožní dát najevo svůj názor nebo nějakým způsobem zaujmout či šokovat okolí.

pr článek UNYP angee 10 2015

Absolvent UNYP udělal další krok k ochraně vašich domovů

„Brzy budou chytré technologie v podstatě všudypřítomné. Budou se snadno ovládat a budou zcela v souladu s životním prostředím. Budou rozumět našim potřebám, které budou schopny předpovídat. Díky tomu nám ušetří spoustu času i energie a celkově nám usnadní životy. Prvním krokem k této budoucnosti je Angee.“

pr článek vš zdravotnická 9 2015

Staň se zdravotnickým záchranářem! Staň se porodní asistentkou!

Jako jediná soukromá vysoká škola poskytuje Vysoká škola zdravotnická, o. p. s. v Praze vzdělání v oblasti zdravotnických nelékařských povolání.

pr článek všo 9 2015

Chcete se po škole hlavně uplatnit na trhu práce? Přihlaste se na VŠO. Jde to až do konce září

Vysoká škola obchodní v Praze již 15 let vychovává odborníky zejména na oblast cestovního ruchu a letecké dopravy. Studenti zde absolvují prakticky založené předměty i povinnou praxi, škola spolupracuje s mnoha firmami a založila i Kariérní centrum. To vše VŠO dělá pro uplatnění svých absolventů.

pr článek Cambridge Business School 9 2015 logo

Jak se stát dobrým manažerem

Mít na vizitce uvedenou pozici „manager“ je v dnešní době obvyklou záležitostí. Jak se ale stát tím opravdu dobrým a efektivním, nejlepším z nejlepších, zůstává často pro mnohé nezodpovězenou otázkou.

Jak se připravit na maturitu?

Jak se připravit na maturitu?

Až do 1. prosince máte čas na podání přihlášky k maturitě. Bude pro vás menší zlo matematika nebo druhý jazyk? Pozor hlavně na němčinu, na které tradičně ztroskotá kolem pětiny maturantů. Vyplatí se vyzkoušet si aspoň 2 nebo 3 testy z minulých let, které najdete na našich stránkách. Profilová část maturity probíhá od 1. dubna, v květnu pak propukne společná část státní maturity.

newton-logo-150

Jen diplom úspěch nezajistí, říká „Rektor roku“ v rozhovoru se známým moderátorem Lubošem Xaverem Veselým

Nejprve se jako lékař staral o zdraví české mládeže, dnes se se stejnou péčí věnuje výchově vysokoškolských studentů. Před dvěma roky se stal nejoblíbenějším rektorem v kategorii soukromých vysokých škol. Ostatně, i škola, kterou řídí, byla v minulých letech opakovaně vyhlášena jako nejlépe hodnocená soukromá škola v naší zemi. S rektorem NEWTON College Janem Mojžíšem jsme si povídali o tom, jak lze poznat kvalitní vysokou školu, jak ideálně propojit studium a získávání praktických zkušeností a co škola může i nemůže studentovi předat.

pr článek mendelu icv 2. kolo přijímaček 6 2015

Nepovedly se vám přijímačky na VŠ? Nezoufejte a zkuste to znovu!

Mendelova univerzita v Brně, Institut celoživotního vzdělávání vypisuje 2. kolo přijímacího řízení pro bakalářské i navazující magisterské studijní programy. Přihlášky přijímáme do 31. 7. 2015. Více informací na http://icv.mendelu.cz/studium/25417-prehled-studijnich-programu

pr článek všz 6 2015

Staň se zdravotnickým záchranářem! Staň se porodní asistentkou!

Jako jediná soukromá vysoká škola poskytuje Vysoká škola zdravotnická, o. p. s. v Praze vzdělání
v oblasti zdravotnických nelékařských povolání.

pr článek Akademie Sting Studuj FEST! 6 2015

Studuj FEST! Festival AKADEMIE STING

Zveme vás na Festival AKADEMIE STING nabitý zajímavým programem, s kvalitním obsazením, mimořádnou atmosférou a osobním přístupem.  Studuj FEST! nabízí také soutěž o free passy v hodnotě 100 000 Kč. Představujeme vám studium jako festival, který vám změní život. A to FEST!

článek jak se motivovat k učení 6 2015

Jak se motivovat k učení

Od té doby, co člověk usedl do školních lavic, se více či méně potýká s kolísáním nebo absencí motivace. V mém článku se dále dozvíte, jaké jsou příčiny ztráty motivace k učení, jak rozpoznat rozdíl mezi vnitřní a vnější motivací a jak znovu nalézt ztracenou motivaci a pustit se s chutí do učení.

Mohlo by vás také zajímat:

Průvodce maturitou: Co, kdy, kde, kritéria hodnocení, vzorové i ostré testy

Jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol

Status studenta: Do kdy jste student a jaké to má výhody

pr článek soutěž Inspireli 6 2015

Nakopni svou kariéru přes ocenění v Inspireli Awards!

Jsi mladý architekt nebo designér a chceš se prosadit ve světě?
Máš ve svém okolí mladý talent architektury a designu, kterému chceš pomoct?

Přihlaš se do soutěže Inspireli Awards 2015 v první sociální síti pro architekty a designéry na světě, ukaž svůj talent, získej prestižní světové ocenění, které ti pomůže v další kariéře a vyhraj zajímavé ceny!

pr článek ShopAlike Idea Award 2015 6 2015

ShopAlike Idea Award 2015

Stipendijní program ShopAlike Idea Award 2015 je pro všechny studenty, kteří se zajímají o podnikání, mají podnikatelské nebo jiné neotřelé a kreatívní nápady. Student, který se zúčastní studentské soutěže ShopAlike Idea Award 2015 má možnost vyhrát finanční odměnu 25 000 Kč na podporu svých nápadů!

AAUNI logo 150

Úspěchy Anglo-americké vysoké školy v Praze

ANGLO-AMERICKÁ VYSOKÁ ŠKOLA, o.p.s., (AAVŠ) je nejstarší soukromou vysokou školou v ČR. Poskytuje kvalitní vysokoškolské vzdělání v anglickém jazyce.

pr článek všb 6 2015

Absolventi VŠB-Technické univerzity Ostrava nemají problém při hledání práce v oboru!

Technické vzdělávání se vyplácí. To vědí absolventi technických oborů, po kterých je dlouhodobě vysoká poptávka. VŠB-TUO každoročně přivádí na pracovní trh specialisty na přesné strojírenství, informační technologie, energetiku, ekonomii, biotechnologie, ochranu osob nebo oblast stavebnictví. A ve svých oborech práci hledají snadno. Atraktivní jsou také nástupní platy absolventů technických oborů, které podle výzkumů mezi absolventy dohání např. platy právníků.

pr článek laboratvor.cz 6 2015

Směr budoucnost

Zajímá tě jaký bude svět zítřka?

Chceš studovat v nejlepších podmínkách, a stále nevíš, která vysoká škola je pro tebe ta pravá?

Fakulta technologická  je  jedinečným místem k tomu, aby ses stal někým, kdo dokáže úžasné a velké věci. Někým užitečným a potřebným. Zkrátka  superhrdinou běžného dne.

Stačí, když se přihlásíš a ukážeš, co v tobě je. Šanci určitě dostaneš. Více informací najdeš na laboratvor.cz

pr článek VŠO 4 2015

VŠO již 15 let vede studenty k úspěšné kariéře

Vysoká škola obchodní v Praze otevírá nový atraktivní obor Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy. Jedná se už o pátý bakalářský program, který propojuje kvalitní výuku s odbornou praxí. Jako na málokteré škole zde studenti získají kontakty na své budoucí zaměstnavatele již během studia.

pr článek Akademie sting 4 2015 ocenění nejlepší škola roku

AKADEMII STING nejlepší soukromou vysokou školou v ČR

Soukromá vysoká škola AKADEMIE STING získala v hodnocení vysokých škol nejvyšší ocenění. Nejstarší soukromá vysoká škola v Brně se tak může prezentovat jako Nejlepší soukromá vysoká škola v České republice. Přihlášky na ni lze podávat až do 31. 7. 2015.

články seriál maturita krok za krokem díl 1

Maturita krok za krokem 1: Jak se připravit

Do maturitní zkoušky už není daleko a je načase nachystat si plán boje. Dobrá příprava na maturitu nespočívá jen v naučení se látky – přesouvání učiva z poznámek a knih do hlavy je jen jednou z mnoha fází celé maturitní bitvy. Mnoho studentů se například s plnou vervou pustí do učení, ale pak zjistí, že jim nezbývá čas nebo k některým tématům nemají žádné podklady. Abyste z maturitního pole neodešli poražení, zpracovali jsme pro vás společně s portálem Seminárky.cz rady a návody, jak se na velký den D připravit. Ujasníte si, kde získat další zdroje pro vypracování maturitních otázek, učebnice a materiály v tištěné podobě, jak se připravit na poslední chvíli díky e-learningu v online přípravných kurzech k maturitě, a kde získat ostré i vzorové testy k maturitě z minulých let.

pr článek UNYP dny otevřených dveří 4 2015 logo 120 čtverec

Den otevřených dveří UNYP v Brně a Plzni

Tým poradců a profesorů z University of New York in Prague (UNYP) přijíždí do Brna setkat se se zájemci o studium na této prestižní univerzitě. Přednášky se konají dne 21. dubna v plzeňském hotelu Courtyard by Marriot, Sady 5. května 57  a 23. dubna 2015 v brněnském hotelu Grandezza, Zelný trh 314/2.  První část proběhne vždy od 16:00-18:00, druhá naváže od 18:00-20:00.

pr článek VŠFS GMC 3 2015

Manažerská soutěž pomůže ctižádostivým vyniknout

Účast v prestižní mezinárodní soutěži Global Management Challenge (GMC), kterou v Česku organizuje Vysoká škola finanční a správní, je cestou, jak nastartovat svoji kariéru.

pr článek SVŠES 3 2015 logo

Soukromá vysoká škola ekonomických studií

Umíte si vybrat vysokou školu? Víte, jak probíhá akreditační řízení? Kde zjistíte potřebné informace?

pr článek VŠTECB únor 2015

VŠTE je technickou Fakultou roku, rozhodli studenti

Českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická se stala Fakultou roku v kategorii Technika – veřejné a soukromé školy. O pořadí v soutěži, pořádané Českou studentskou unií, rozhodují svými hlasy sami studenti. Za VŠTE se umístila Vysoká škola logistiky z Přerova a Fakulta aplikovaných věd ZČU v Plzni. Hlasování probíhalo od 15. listopadu 2014 do 15. ledna 2015 a celkem se v něm objevilo 33 technických vysokých škol.

pr článek ft utb 2 2015

Víš, co dělá superhrdina, když neví?

Určitě tě někdy napadlo, že jsou situace, kdy by si ani Superman nebo Spiderman nevěděli rady? V našem světě je mnoho problémů, na něž jsou laserový zrak a pavučiny krátké. Co by v takové situaci superhrdinové asi dělali?

pr článek ff uk 2 2015

Prozkoumejte obory Filozofické fakulty UK. Některé můžete studovat jako dvouobor

Studium na FF UK není jen psychologie a anglistika. Zajímá vás více oborů z téměř sto padesáti v bakalářském a navazujícím magisterském programu? Více než polovina z nich umožňuje dvouoborové studium!

pr článek všmiep leden 2015

Vybírejte vysokou školu podle referencí

VŠMIEP se specializuje na tři základní obory a těmi jsou ekonomika, IT a právo. Studovat lze v denní i kombinované formě. Všem, kteří se rozhodují studovat VŠ doporučujeme navštívit den otevřených dveří.

pr článek nadační fond Martiny a Tomáše Krskových 12 2014

Soukromý nadační fond manželů Martiny a Tomáše Krskových

Soukromý nadační fond manželů Krskových, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, podporuje studenty českého občanství z technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie a to formou stipendií na magisterská studia na těch nejlepších světových univerzitách, jako jsou například Harvard, Oxford nebo Cambridge.

pr článek 12 2014 aauni

Novinky na Anglo-americké vysoké škole v Praze

Anglo-americká vysoká škola v Praze, instituce, která již 25 let poskytuje prvotřídní soukromé vzdělávání, hrdě oznamuje, že se do konce roku 2014 stěhuje do prostorů paláce Thurn-Taxisů.

všpj logo

Na Vysoké škole polytechnické Jihlava vznikla aplikace pro porotce, automatizace minipivovaru i 3D LED krychle

V červnu a září tohoto roku probíhaly na Vysoké škole polytechnické Jihlava státní závěrečné zkoušky včetně obhajob bakalářských prací. Ne jinak tomu bylo na katedře elektrotechniky a informatiky, kde své bakalářské práce obhajovali studenti oborů Počítačové systémy a Aplikovaná informatika.

PR článek Smart Life logo 300

Žít Smart, natřít to ostatním třídám a ještě vyhrát? To chceš!

Určitě tušíš, jak žít zdravě. Míň tuku, co nejvíc pohybu…nebo je to složitější? Pokud se přihlásíš do soutěže Smart Life, poradíme ti, jak správně jíst, jak se hýbat a jak relaxovat, zkrátka jak se dostat do pohody. K tomu můžeš vyhrát super ceny.

pr článek isic logo 120 9 2014

WWW.ISIC.CZ – Nový web je na světě!

Během posledních dní jsme pro vás pracovali na úplně nové podobě stránek www.isic.cz. Máme radost, že právě dnes vám můžeme naše stránky představit. Co vás na nich čeká nového?

pr všo 8 2014 logo 120

VŠO – přímá linka k úspěšné kariéře

Studium, které vás bude bavit a zároveň odstartuje váš úspěch. Může se to zdát nereálné, ale na Vysoké škole obchodní je to skutečnost. Pomáhá studentům získat praxi již při studiu, aktivně se zapojuje do dění v oboru a přednášky obohacuje výstupy zkušených odborníků a známých osobností.

článek jak zvládnout maturitní ročník a přijímačky

Jak zvládnout maturitní ročník a přijímačky

Maturita nebo přijímací zkoušky na vysokou školu jsou v nedohlednu? Nenechte se uchlácholit tolika měsíci, které vás dělí od doby, než to všechno vypukne. Maturita i přijímačky vyžadují nastudování velkého objemu látky naráz a do toho musíte zvládat běžný průběh školního roku a další povinnosti. V článku vám proto poradíme, jak si všechny úkoly během následujícího školního roku rozdělit, abyste maturitou a přijímačkami prošli s úspěchem a hlavně bez zbytečných nervů a obav.

Mohlo by vás také zajímat:

Průvodce maturitou: Co, kdy, kde, kritéria hodnocení, vzorové i ostré testy

Podívejte se, jak se na dostat na nejžádanější obory - stáhněte si e-booky zdarma, podívejte se na videaprávamedicínapsychologieekonomiehumanitní oboryTSP OSPPolicejní akademie ČR

Potřebujete připravit na přijímací zkoušky? Podívejte se na učebnice a kurzy k přípravě na přijímačky.

Jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol

 

pr článek ef logo 100

Studium jazyků? Jazykovka jednou týdně nestačí, vyrazte do zahraničí

Nekonečné biflování slovíček. Memorování gramatických pouček. Doplňování správných tvarů sloves do předtištěných vět. Hromada teorie, téměř žádná praxe. Mnoho z nás má za sebou stovky jazykových lekcí, a přesto nám při představě, že bychom daný jazyk měli použít v hovoru s rodilým mluvčím, naskakuje husí kůže. „Nemám problém vyplňovat cvičení v učebnici, ale nedávno mě na ulici britský turista požádal o pomoc s mapou. Vůbec jsem nebyla schopná reagovat, měla jsem pocit, že mi všechny slovíčka vypadla,“ potvrzuje výše řečené vysokoškolačka Martina. „V tu chvíli mi došlo, že ačkoli se učím anglicky už přes deset let, nikdy jsem ji vlastně pořádně nepoužívala. Znám spoustu komplikovaných výrazů, ale chybí mi to zásadní: schopnost je použít v reálném životě.“

vste budova 150

VŠTE je největší polytechnickou veřejnou vysokou školou v ČR

Zatímco třeba v Německu jsou profesně orientované vysoké školy známé jako Hochschulen běžnou součástí vzdělávacího systému, v Česku abychom je pohledali. Největší z nich je Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, která patří do sítě veřejných vysokých škol a studuje se na ní tedy zdarma.

Akreditovaná Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA

Akreditovaná Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA

spol. s r. o. je soukromou neuniverzitní vysokou školou, která rozšiřuje nabídku vzdělávacích příležitostí na úrovni bakalářských a magisterských studií se zaměřením na oblast tělesné výchovy a sportu a volného času.  

pr článek JČU přírodovědecká fakulta mechatronika 6 2014

Mechatronika - moderní technický obor

MECHATRONIKA je unikátní technický obor Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity a firmy Robert Bosch.

PR článek VŠPJ 6 2014 logo 100

Ideální životopis absolventa - Bc. s dlouhodobou praxí

Požadavkem většiny zaměstnavatelů v dnešní době je přijímat zaměstnance s praxí. Z tohoto důvodu mají absolventi škol zhoršený vstup na pracovní trh. Ne však absolventi Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ), kde dlouhodobé odborné praxe jsou již součástí bakalářského studia.

pr článek ÚJOP 5 2014 logo 150

Nedostali jste se na vysněnou vysokou školu a teď přemýšlíte, co dál?

Pomůžeme vám připravit se na další kolo přijímacích zkoušek! POZOR! Pokud jste čerstvý maturant, máte možnost studovat v akreditovaném pomaturitním kurzu stále s výhodami studenta!

pr článek bi logo

Pomaturitní jazykové studium – výhodná alternativa k VŠ studiu

Studujte pomaturitní jazykové kurzy – studium se statutem studenta beze stresu, plné zábavy a přitom skvělá příprava na další vysokoškolské studium nebo do praxe!

články seriál maturita krok za krokem díl 3

Maturita krok za krokem 3: Profilová část maturity (přírodovědné předměty)

V předchozích částech maturitního seriálu jsme pro vás s portálem Seminarky.cz shrnuli základní rady, jak se připravovat na maturitu, a informace o společné části. V tomto dílu se blíže podíváme na profilovou část, která je specifická pro jednotlivé střední školy.

články seriál maturita krok za krokem díl 2

Maturita krok za krokem 2: Společná část maturity (český jazyk a literatura, matematika a cizí jazyk)

V minulém díle seriálu o maturitě jsme vám společně s portálem Seminarky.cz dáli tipy na obecnou strategii přípravy k vaší velké zkoušce. Tentokrát se podíváme na tři předměty, s nimiž se jako s povinnými setkáte u společné části maturity, a to český jazyk a literaturu, matematiku a cizí jazyk. Český jazyk a literaturu absolvují všichni studenti, u druhého předmětu povinné části si můžete zvolit mezi matematikou a cizím jazykem.

Unicorn College - naučíme vás IT a management

Unicorn College - naučíme vás IT a management

Unicorn College je renomovaná soukromá vysoká škola, která nabízí kvalitní, finančně dostupné a časově flexibilní bakalářské vzdělání v oblasti informačních technologií, ekonomie a managementu. S naším vzděláním nebudete mít nikdy nouzi o dobře placenou práci.

vste-logo-80

Strojírenství a doprava. Obory, které lákají stále víc maturantů

Jihočeští maturanti, kteří chtějí pokračovat na vysoké škole, nemusejí už řešit, do jaké části Čech budou za studiem strojírenství nebo dopravy dojíždět. Oba atraktivní technické obory, spolu s obory ekonomickými a stavebními, totiž nabízí iVysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) v Českých Budějovicích, sídlící v Okružní ulici.

pr článek 1 2014 všo obrázek 120

Vysoká škola obchodní v Praze: Když chcete studovat a uspět

Hledáte renomovanou vysokou školu, která vám otevře dveře k úspěšnému podnikání i uplatnění na pracovním trhu? Školu, která své absolventy připravuje především po praktické stránce? Pokud vás zajímá cestování a vše, co s ním souvisí, je Vysoká škola obchodní v Praze tou správnou volbou.

Přemýšlíte o nástupu na vysokou školu, ale nejste si jisti s výběrem?

Přemýšlíte o nástupu na vysokou školu, ale nejste si jisti s výběrem?

Vysoká škola manažerské informatiky, ekonomiky a práva se specializuje na tři základní obory, které jsou v dnešní době těsně spjaté a těmi jsou ekonomika, IT a právo. Studovat lze v denní i kombinované formě. Všem, kteří se rozhodují studovat VŠ doporučujeme navštívit den otevřených dveří.

článek stáhněte si aplikaci adresář škol 10 2013

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

Pokud se rozhodujete kam po maturitě, uvažujete o jazykovém kurzu nebo autoškole, bude se vám hodit kompletní přehled škol. Teď je můžete mít vždy aktualizované ve svém telefonu. Stáhněte si zdarma novou aplikaci Adresář škol. Ke stažení na Google play.

pr party kýbl party dovolená Zrce 11 2013

Užij si nejdelší prázdniny se spolužáky na pláži Zrće

Už víš, co budeš dělat po maturitě? Až ukážeš maturitní vysvědčení babičce a všem tetičkám? Nástup na vejšku až za dlouho, nejdelší prázdniny před tebou… Co takhle vyrazit se spolužáky na pomaturitní party dovolenou do Chorvatska? Dost možná to bude tvoje poslední šance užít si s celou tvojí třídou, než se po hlavě vrhneš do vysokoškolského života a budeš se s nimi vídat jen na srazech jednou za pět let!

pr článek esennce 10 2013 120

Co se nenaučíš ve škole, naučí tě zážitky

V akademickém roce 2013/2014 byly do studijních plánů jednotlivých fakult českých vysokých škol zařazeny nové předměty s cílem nejen studenty něco naučit, ale také jim přinést nezapomenutelné zážitky a maximální zábavu. Že by to byla skvělá zpráva? Bohužel zatím pouze naše fantazie, ale kdo ví, třeba se za pár let skutečně ve studijních plánech podobně zábavné a přitom užitečné aktivity objeví. Zatím si je můžete vyzkoušet alespoň jako originální zážitky prostřednictvím zážitkové agentury ESENNCE.cz.

PR VŠO rektorka slavnostní slib

Rektorka, která studentům rozumí

Vysoká škola obchodní v Praze má od listopadu 2012 novou rektorku – Prof. Ing. Jaroslavu Durčákovou, CSc. Jejím cílem je posílit pozici VŠO na čele žebříčku nejlepších soukromých vysokých škol. K jejím prioritám patří rozvoj mezinárodní spolupráce školy, akreditace nových oborů, angažmá špičkových pedagogů, propojení s odbornou praxí.

článek seminárky profi práce

Sáhněte po profesionálních pracích na Seminárky.cz

Seminárky shromažďují především studentské práce, ale v naší databázi najdete také materiály zpracované odborníky, kteří se v dané oblasti nebo tématu profesně pohybují. Abyste jich mohli využít co nejlépe, připravili jsme pro vás tento rozcestník. Přes něj se snadno a bez zbytečných průtahů dostanete k profi pracím z předmětu, který vás zajímá.

PR článek VŠO 2013

Cestovní ruch a letecká doprava – perspektivní obory

Studium praktických disciplín s profesionály z praxe. Moderní prostředí v centru Prahy. Přiměřené školné. Ideální podmínky pro skloubení studia a práce. Dobré uplatnění na trhu práce. Mezinárodní renomé školy. To vše naleznete na VŠO v Praze.

článek jak správně citovat seminarky.cz

Jak správně citovat

Seminární práce obvykle nevisí ve vzduchoprázdnu, ale využívá informace, argumenty nebo názory získané z dalších zdrojů. Dobrá práce s odkazy na literaturu a citacemi je nejen klíčovou součástí autorské etiky a formálních publikačních zásad, ale dokonce nám ji ukládá i zákon. Než svoji seminárku odevzdáte, přesvědčte se proto, že je dokonalá i v tomto směru. Společně s portálem www.Seminarky.cz vám poradíme, jak na to.

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů otevírá každým rokem široké spektrum bakalářských (absolvent získá titul Bc.) i magisterských (absolvent získá titul Ing.) studijních programů a oborů.

kompenzomat-logo-80

Víte, že při zpoždění letu můžete získat odškodnění až 600 eur? Pomůže vám Kompenzomat.

Využíváte leteckou dopravu a znáte práva, která jako cestující máte? Neznalost se v tomto případě vůbec nevyplácí. Například za tříhodinové zpoždění můžete získat až 15 000 korun! Šanci na jejich získání zvýšíte, když vyřízení svého nároku svěříte právníkům z portálu Kompenzomat.

glossa-logo-100

Jak si vybrat správný jazykový kurz

Chcete rozvíjet své jazykové kompetence a hledáte dobrý jazykový kurz? Na našem trhu fungují stovky jazykových škol, jejich úroveň je ovšem často proměnlivá. Rozhodnutí tedy není jednoduché. Investujete nejen nemalou sumu peněz, ale také čas a vlastní námahu.

POMATURITNÍ STUDIUM V BOHEMIA INSTITUTu ...škola pro život...

POMATURITNÍ STUDIUM V BOHEMIA INSTITUTu ...škola pro život...

Usnadněte si život... Naučte se jazyk... A kdy lépe se jazyk naučíte, než každodenním několikahodinovým učením? A co takhle si doplnit kvalifikaci, s kterou se nikde neztratíte a využijete ji v jakékoli profesi. A to naprosto „bezbolestně“- večerně a nebo dálkově?

unium_logo_100

Znáte Unium.cz?

Ať už na vysoké škole jste nebo se na ni teprve chystáte, jedním z nejužitečnějších a nejzajímavějších serverů bude Unium.cz. Najdete tam volně ke stažení spoustu materiálů z přednášek, reference vyučujících, studenty stejné školy a další.

NEWTON College zve na únorové Dny otevřených dveří nabité programem, aneb otevřením dveří to nekončí :)

NEWTON College zve na únorové Dny otevřených dveří nabité programem, aneb otevřením dveří to nekončí :)

Uvažujete-li o studiu manažerského či ekonomického oboru, pak by vaší pozornosti neměla jistě ujít NEWTON College, brněnská vysoká škola managementu a podnikání, která patří mezi nejlepší soukromé VŠ v ČR.

Nebojím se už maturity z angličtiny

Státní maturita – v tomto období postrach všech středoškoláků v posledním ročníku. Zvládneme ji bez stresu, v pohodě a s nadhledem. Je to opravdu jednoduché.

Prague College nabízí mezinárodně uznávané vzdělání a prestižní britské tituly

Prague College nabízí mezinárodně uznávané vzdělání a prestižní britské tituly

Mít vysokoškolský diplom dnes již k získání vysněné práce nestačí. Je potřeba mít v rukávu další konkurenční výhody. Takové devizy pro trh práce svým absolventům poskytuje Prague College.
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Univerzita Tomáše Bati (UTB) je moderní vysoká škola, která nabízí studium v širokém spektru oborů. Kromě vzdělání je i centrem vědy a výzkumu, které jsou ve vybraných směrech na světové úrovni.

Filozofická fakulta Univerzity Palackého otevírá svoje dveře

Filozofická fakulta Univerzity Palackého otevírá svoje dveře

Dne 27.11.2010 se pro zájemce o studium na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci uskuteční den otevřených dveří.

money-mania-logo-200

MoneyMánie – brána do světa financí

Už téměř rok pomáhá internetový portál MoneyMánie.cz svým návštěvníkům nahlédnout a pochopit velký a zároveň zajímavý svět peněz a bankovnictví. Je určen zejména mladým lidem, stejně dobře však může posloužit také učitelům, kteří zde naleznou podklady pro svou výuku v atraktivní on-line formě.

I na soukromé vysoké škole lze studovat zadarmo!

I na soukromé vysoké škole lze studovat zadarmo!

Anglo-americká vysoká škola v Praze poskytuje jako jediná systém prospěchových stipendií, díky nímž mohou studenti získat až 100% slevu na studium dle dosažených výsledků kumulativního GPA (Grade Point Average).

casopis_11_titulni_strana_130

Stáhněte si nový časopis Kam Po Maturitě.CZ!

Nejnovější přehled možností studia na vysoké škole, VOŠ a jazyků přináší zářijové číslo Kam Po Maturitě.CZ. Zdarma stahujte zde!
Pomaturitní studium po x té

Rozhovor s rektorkou AKCENT College

AKCENT College je soukromá vysoká škola, která své tříleté bakalářské obory zaměřuje na vzdělávání budoucích lektorů češtiny pro cizince a lektorů angličtiny. Zeptali jsme se paní Prof. PhDr. Aleny Macurové, CSc., rektorky školy, na problematiku vysokých škol obecně a na specifika AKCENT College.

mup_logo_ok

Nové obory na Metropolitní univerzitě Praha

Metropolitní univerzita Praha otevírá od října dva nové akreditované obory. Jedná se o navazující magisterský obor Regionální studia a mezinárodní obchod a doktorský obor Mezinárodní a regionální vztahy v průmyslovém vlastnictví.
ARCHIP ZAHAJUJE PŘÍPRAVNÉ KURZY

ARCHIP ZAHAJUJE PŘÍPRAVNÉ KURZY

Architectural Institute in Prague zahajuje zápis do přípravných kurzů na přijímací zkoušky a studium architektury. Kurzy probíhají od září 2010 do února 2011 přímo v prostorách školy (ve Veletržním paláci) a podílejí se na nich její vyučující. Přihlášky se přijímají do 13. září.

KVALITA VÝUKY JE PRO UNICORN COLLEGE VŽDY NA PRVNÍM MÍSTĚ

KVALITA VÝUKY JE PRO UNICORN COLLEGE VŽDY NA PRVNÍM MÍSTĚ

Unicorn College nabízí svým studentům vysoce kvalitní vzdělání v oblastech informační a komunikační technologií, ekonomie a managementu. Cílem je poskytnout studentům aktivní schopnost využít získané vědomosti tam, kde je to vyžadováno, a rovněž tyto znalosti obohatit o reálné zkušenosti.

Pomaturitní studium - (ne)poslední záchrana před prací

Pomaturitní studium - (ne)poslední záchrana před prací

Úspěšně ukončená střední škola představuje důležitý milník v životě jedince. V současné době se však středoškolské vzdělání považuje za minimum a „předstupeň“ nejvyššího dosaženého vzdělání. Ovšem ne vždy se zdaří a tak brány vysokoškolského studia zůstanou zavřeny.

Oblíbený finalista Česko-Slovenské Superstar Ben Cristovao, talentovaný zpěvák a tanečník představil na Slovensku své nové album

Oblíbený finalista Česko-Slovenské Superstar Ben Cristovao, talentovaný zpěvák a tanečník představil na Slovensku své nové album "Definitely different".

V rámci zpěvákova live show vystoupila taneční skupina JAD dance company, Benův americký producent a zpěvák Verse-atila.
„Není mnoho organizací, kde by se člověk cítil stejně jako v OSN“

„Není mnoho organizací, kde by se člověk cítil stejně jako v OSN“

Michal Novák, student oboru International Relations and European Studies na Metropolitní univerzitě Praha, strávil na půdě OSN v New Yorku půl roku jako stážista. Jak sám říká, práce v instituci, jako je Organizace spojených národů, je něčím, na co nezapomene. Tato zkušenost mu pomohla ujistit se, že diplomacie je cesta, kterou se chce ubírat i nadále.

Vyučující NEWTON College viceguvernérem ČNB

Vyučující NEWTON College viceguvernérem ČNB

Prezident republiky Václav Klaus jmenoval v úterý 29. června vedoucího Ústavu ekonomie brněnské soukromé vysoké školy NEWTON College Vladimíra Tomšíka viceguvernérem České národní banky.

Nová příležitost pro zájemce o studium žurnalistiky

Nová příležitost pro zájemce o studium žurnalistiky

Od podzimního semestru otevírá Anglo-americká vysoká škola, nejstarší soukromá vysoká škola v České Republice, nový program Žurnalistika a komunikace, který je svým formátem v české republice zcela ojedinělý.

Bankovní institut vysoká škola

Studuj na BIVŠ!

BIVŠ je moderní soukromá vysoká škola, sídlící v moderním campusu v Praze Stodůlkách. Nabízí studium 9 atraktivních bakalářských oborů z oblasi bankovnictví, finančnictví, managementu, práva a veřejné správy a magisterské studium financí, informačních technologií a managementu.

Studenti grafického designu opět vystavují

Studenti grafického designu opět vystavují

Prague College s potěšením oznamuje, že se bude konat další HND Graphic Design Final Show, která bude k vidění v Cristal baru od 18. do 19. června 2010.

bibs-logo-100

BIBS – vysoká škola nemá prázdniny, využijte toho!

BIBS - vysoká škola přijímá přihlášky do bakalářských studijních programů!

Ještě není pozdě se přihlásit a na podzim začít studovat. Čtěte dál a následně vše potřebné najděte na www.bibs.cz nebo pište na marketing@bibs.cz

cvut-logo-114

Expertem na ICT Security

„Nový magisterský studijní obor – „Bezpečnost informačních a telekomunikačních systémů“, je první svého druhu v Evropě!“, říká doc. Václav Jirovský, z Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Absolventi pak mají šanci uplatnit se jako bezpečnostní manažeři, analytici, či vůdčí odborníci pro organizaci a výcviku bezpečnostních týmů. Bakaláři se mohou přihlásit do 15. června na adrese http://security.fd.cvut.cz/

archip-logo-100

ARCHITECTURAL INSTITUTE IN PRAGUE – ARCHIP

Architectural Institute in Prague (ARCHIP), který letos zahájil svoji činnost ve Veletržním paláci, je první tuzemskou soukromou vysokou školou architektury. Bakalářský studijní program Architektura s výukou v angličtině se otevírá domácím i zahraničním zájemcům již na podzim letošního roku, přihlášky na webu školy lze podávat do 21. června.

vsfs_zavisli_160

Multimediální soutěž pro všechny „závislé“ studenty VŠFS

Všem studentům závislým na vědomostech přináší VŠFS možnost zúčastnit se kreativní reklamní soutěže. BUĎTE ZÁVISLÍ!!! Koukněte se na www.zavislinavedomostech.cz a ukažte všem, co ve Vás je...

Přednášky o studiu, práci a cestování v Austrálii

Milí zájemci, agentura STUDYLINE Vás srdečně zve na přednášky o studiu, práci a cestování v Austrálii. Vstup na přednášky je zdarma! Speciální ceny studia v zahraničí pro každého účastníka přednášek! Slosování o hodnotné ceny!

Titul v oboru komunikace nabízí absolventům řadu možnosti ve svých kariérách

Titul v oboru komunikace nabízí absolventům řadu možnosti ve svých kariérách

University of New York v Praze (UNYP) v současné době přijímá přihlášky do studijního bakalářského programu Komunikace a masmédia (CMM).

Nové číslo časopisu Kam Po Škole je tady!

Zdarma stahujte dubnové číslo našeho časopisu Kam Po Škole s detailním přehled studia na vysokých školách, VOŠ a jazykových školách. Podrobné informace jak si najít práci, napsat životopis, motivační dopis i s ukázkovými vzory. Celkem na 44 stranách se představuje 107 škol!

Zvolte stranu: 1-100 | 101-136