PR článek AAU 4 24

Americká akreditace, mezinárodní prostředí a inspirativní Malá Strana. Díky novým stipendiím můžeš na pražské Anglo-American University studovat i ty

Chceš studovat na nejmezinárodnější vysoké škole v Česku? Líbilo by se ti učit se v inspirativních prostorách historického Thurn-Taxisova paláce na pražské Malé Straně? A chceš své vzdělání v budoucnu zúročit i v zahraničí? Pak zaměř pozornost na nabídku Anglo-American University (AAU), která má jako jediná vysoká škola v České republice prestižní americkou akreditaci WSCUC. Pokud sis myslel/a, že soukromá škola se tě netýká, třeba i kvůli školnému, tak zpozorni. A pokud jsi chtěl/a jít studovat ven, ale z různých důvodů to nejde, pak rozhodně čti dál.

PR článek Sting kombinované studium 9 23

Práce a studium jdou na VŠ Sting ruku v ruce

Pracujete a nabídli vám lepší kariérní postup. Jste na rodičovské a chtěli byste studovat. Úspěšně jste absolvovali maturitu a sníte o tom, že skloubíte práci i studium. Nebo jen cítíte, že byste chtěli vaše vědomosti prohloubit a obohatit o nové trendy. Ať děláte cokoliv, dveře ke vzdělání jsou pro vás na Vysoké škole Sting otevřené. Studujte v kombinované formě ve specializacích, po kterých je poptávka na trhu práce. Získejte praktické vzdělání od špiček v účetnictví, zdaňování a controllingu. Jsme soukromá škola s nejdelší tradicí v Brně a o účetnictví a daních víme úplně všechno.

PR článek Sting opravná maturita 9 23

Čeká vás maturita v září? Sen o vysoké si můžete splnit i tak

Maturita v září vám dveře k vysoké škole nezavře. Víme, že občas má štěstěna day off a věci nevyjdou podle našich představ. Proto je na Stingu přijímací řízení otevřeno až do 30. září. Přijímačky u nás mají charakter přijímacího pohovoru – zajímá nás vaše motivace a předpoklady ke studiu a můžete k nim i před složením maturitní zkoušky. Maturitní vysvědčení jednoduše doložíte až potom. A kdy přemýšlet o Stingu? Tehdy, když hledáte školu s tradicí, praktickou výukou a individuálním přístupem.

PR článek UUN 9 23

Propojení studia a praxe

V dnešní době chce mít většina studentů jistotu, že na trhu práce zahájí úspěšný kariérní start. Hledají prestižní vzdělávací instituce, které jim poskytují nejen teoretické, ale i velmi cenné praktické znalosti a zkušenosti. Unicorn University spolupracuje hned s několika nadnárodními společnostmi a může být vhodnou volbou pro někoho, kdo chce zažít úspěch na trhu práce.

PR článek UUN 7 23

Proč je právě teď ten nejlepší čas začít s programováním

Nacházíme se v éře digitální revoluce, v které IT technologie ovlivňují každý aspekt našeho života. Jestli jste se někdy ptali, zda je ten správní čas začít se naučit programovat, odpověď je jednoznačně „ANO“.

PR článek UUN 5 23

Studuj online, studuj odkudkoliv

Unicorn University nabízí i online studijní programy. To znamená, že studenti mohou studovat z pohodlí svého domova a přizpůsobit si svůj časový plán svým potřebám. Bakalářské programy jsou v oblasti softwarového vývoje a business managementu a jsou navrženy tak, aby poskytovaly nejmodernější znalosti a dovednosti potřebné v dnešním pracovním prostředí.

PR článek UUN 2 2023

Na Unicorn Vysoké škole není žádný předmět zbytečný.

Co musí vysoká škola naučit vynikajícího manažera? Hlavně praktické dovednosti na reálných projektech. Poznejte studium na Unicorn Vysoké škole očima Evy Kouřilové, která vystudovala bakalářský program Business Management a dnes je z ní úspěšná manažerka.

PR OBEI 12 2022

Vystudujte MBA online a zvyšte si svou kvalifikaci. Jakých výhod se dočkáte?

Ti znalejší z vás si zajisté v posledních letech všimli narůstající popularity studia MBA. To je dobrým nápadem především pro jedince ze středního i vyššího managementu, stejně jako pro podnikatele. Jaké znalosti a benefity vám daný kurz přinese?

Nikdy není pozdě na změnu kariéry. Vydejte se tou správnou cestou

Napadají vás v poslední době myšlenky na změnu zaměstnání? Nevyhovuje vám vaše současná pracovní pozice a rádi byste se posunuli pracovně někam dál, nebo možná úplně jinam? Pak udělejte ve svém životě zásadní krok a začněte studovat – nové dovednosti vás posunou zase o pořádný kus dále. A obávat se nemusíte už ani vyššího věku, ten totiž v tomto ohledu nehraje žádnou roli. Poradíme vám, jak na to.

PR článek UUN 11 2022

Atmosféra Unicorn University mě motivuje k vyšším cílům

„Unicorn University mám rád i kvůli samotné provázanosti se společností Unicorn,“ vypráví Josef Křenek, student druhého ročníku magisterského programu Aplikovaná ekonomie a analýza dat. Na této vysoké škole už vystudoval bakalářský obor Management ICT projektů a stihl si založit i vlastní firmu. 

PR článek UUN 9 22 Ivana Jones distanční studium

Studovat Unicorn University můžete i z Austrálie

Studovat českou vysokou školu z druhého konce světa? Na Unicorn University nic neobvyklého. Díky akreditovaným distančním programům realizovaným plně online můžete studovat skutečně odkudkoli.

Chcete začít podnikat bez zbytečného zařizování? Kupte si již hotovou společnost

V České republice se v současné době pohybuje okolo jednoho milionu nejrůznějších podnikatelů. Někteří z nich vsází na vlastní nezávislou cestu, zatímco mnoho jedinců spoléhá spíše na výhody vlastnictví firmy. Ta v sobě kombinuje spoustu zajímavých benefitů, ale vyžaduje složité a zdlouhavé prvotní kroky, jejichž splnění není vždy jednoduché. Jak to udělat inteligentně?

PR článek UU 8 2022

Studenti Unicorn University vyvíjejí software pro urychlovač částic

Jedním z hlavních benefitů studia na Unicorn University je, že se studenti mohou zapojit do reálných projektů pro velké firmy. Jedním z nich je například vývoj produkční databáze pro vnitřní detektor experimentu ATLAS, který má být dokončen v roce 2024.

pr článek placla všpp 7 22

Už máte vybranou vysokou školu? Stále není pozdě

Jsou sice prázdniny a většina studentů si buď užívá zasloužené volno, nebo vydělává peníze na brigádách. Je to relativně bezstarostné období, ale pomalu přichází čas rozhodnout se, na které škole pokračovat ve studiu. Vysoké školy jsou rozesety ve velkých městech napříč celou republikou, přesto kolébkou vzdělání zůstává stále Praha. Pojďme se podívat na to, jaké možnosti vybrat tu správnou „vejšku“ ještě máte.

Jak rozvíjet znalosti po maturitě, když už vás denní studium neláká?

Maturita je v kapse, ale co dál? Jak naložit s dalším životem? Mám pokračovat v dalším studiu, nebo je na čase postavit se na vlastní nohy a jít pracovat? Učení mě baví a vysokou jsem vždycky chtěl/a, ale chodit další roky každý den do školy mě neláká… Tyto a další myšlenky běží hlavou tisíců studentů, kteří úspěšně dokončili středoškolské vzdělání. Pokud jste jedním z nich a nevíte, jak naložit s dalším životem, možná najdete inspiraci na následujících řádcích.

PR článek EUC 5 22

Jarní únava i restart organismu: Využijte potenciál jara naplno

Změna ročního období může mít dopad na psychický i fyzický stav. Jaru je obvykle přičítána únava způsobená vyčerpáním ze zimy. Na druhé straně však přináší řadu možnosti, jak znovu dobít baterky.

PR článek UUN 5 2022

Z biochemika programátorem aneb Cesta z pekla do nebe

Vypadalo to, že má všechno dokonale rozjeté. Alexandr Kozlov studoval biochemii čtyři roky, když se ze dne na den rozhodl, že kompletně změní obor. Přestože s programováním neměl žádné větší zkušenosti, rozhodl se studovat Softwarový vývoj na Unicorn University. „Pro mě to bylo jako přijít z pekla do nebe,“ vzpomíná.

Hledáte cestu k úspěchu? Zkuste to na VŠPP

Vysoká škola podnikání a práva nabízí svým studentům bohatý výběr studijních oborů zakončených bakalářským či magisterským titulem. Nově dokonce můžete na VŠPP získat také titul Ph.D. díky nově akreditovanému doktorskému studiu Podnikání a management.

PR článek placla 2 2022

Rekvalifikační kurz vám zvýší šanci na uplatnění na trhu práce

Nejste spokojeni ve svém zaměstnání? Buďte proaktivní a najděte si jiné. Šanci na uplatnění se na trhu práce vám zvýší rekvalifikačn kurz.

PR článek UU 2 2022

Skloubit školu a práci? Jde to!

Vysoká škola není žádný med. Když k tomu musíte navíc i pracovat, platí to dvojnásobně. Zkombinovat to však jde.

PR článek epojisteni 12 2021

Student vysoké školy s luxusní károu? Setřeste ze sebe první dojem

Studujete vysokou školu a jezdíte vozem, který vaši spolužáci znají jen z recenzí v automobilových pořadech? Ať už patříte mezi hrstku těch, kteří si již v tomto věku na takové auto vydělali, nebo mezi druhou hrstku těch, kteří takové auto dostali od rodičů, ostatní si o vás na jeho základě mohou vytvářet nepravdivé předsudky. Jak s nimi bojovat?

Cena zlata je pokaždé jiná. Vybírejte si správně obchodníky s investičním zlatem

Investovat dnes do zlata je východiskem z prekérní situace, do které nás dostává rostoucí inflace. Ta se doslova vysmívá všem spořivým, ale současně konzervativním z nás. Kdo spořil, neutrácel, a současně se vyhýbal investicím, teď kouká, jak inflace doslova užírá z jeho úspor. Situaci může zachránit zlato.

PR UU 12 2021 Kalenda

„Tam, kde teď jsem, bych bez Unicorn University nebyl,“ říká Vratislav Kalenda, zakladatel firmy Applifting

Vratislav Kalenda si po studiu založil vlastní firmu. Jaké byly jeho začátky a v čem mu škola usnadnila start? 

PR článek ŠDZ 2020 2021 medailisté fakulty

Celostátní výsledky Škola doporučená zaměstnavateli 2020/2021

Vysoké učení technické v Brně dál vládne hlavním kategoriím, skokanem roku je Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství VŠB-TU Ostrava

PR článek Student a Job 2021

Student a Job 2021 - ZRUŠENO

Vážení návštěvníci, s ohledem na aktuální vývoj epidemické situace v ČR, resp. v MSK, jsme se rozhodli veletrh Student a Job nerealizovat. Děkujeme za pochopení a také za přízeň, kterou nám věnujete! Přejeme pevné zdraví. Tým Černé louky

PR článek UU 9 21

Patrik Jankovský o studiu na Unicorn University: „Nebyla to one man show“

Mezi další absolventy Unicorn University patří Patrik Jankovský, který zde studoval v letech 2008–2012. Již v té době byla škola výjimečná nejen svým individuálním přístupem ke studentům a praktickou výukou, ale také mladými vyučujícími, kteří pracovali jak v oboru IT, tak v businessu. Dnes Jankovský působí v Alze jako ředitel IT a na Unicorn University vzpomíná velmi pozitivně: „Myslím si, že základy, široký záběr a schopnost pracovat v týmu jsou vlastnosti, které jsou pro mé zaměstnání potřeba. A to mi Unicorn University dala.“

PR článek Creditas 10 2021

Jak se bránit bankovním podvodům?

Využíváte k úhradám nákupů internetové bankovnictví? Virtuální svět je plný nástrah, kvůli kterým můžete o úspory nebo těžce vydělané peníze lehce přijít. Jak metody podvodníků, kteří se snaží získat přístupové údaje k vašemu bankovnímu účtu, rozpoznat a jak se jim bránit?

PR článek CIBE 8 2021

🍁 CIBE: On-line studium MBA & BBA v češtině

Studium MBA i jeho nižší forma, tedy studium BBA, jsou v posledních letech velmi oblíbené. Chválí si je zaměstnanci a vlastně i zaměstnavatelé. Uchazeče s těmito tituly přijímají velmi rádi, protože je jasně vidět, že jde o člověka, který je ochoten se vzdělávat nad rámec svých povinností a udržovat si přehled.

Institucí, kde lze vystudovat MBA a BBA, v ČR působí celá řada a mezi nimi i prestižní CIBE, tedy Canadian Institute of Business Education. Ten se však k výuce snaží přistupovat inovativně. Hlavní změnou je, že celý program lze absolvovat online. Na jiných vzdělávacích institucích je obvykle nutné několik lekcí navštívit osobně.

PR UU Cibulková 7 21

Že IT je jenom pro muže? Ale kdeže!

Svět IT je často spojován především s mužským pohlavím, ale nenechte se mýlit. Seznamte se s Adélou Cibulkovou, studentkou druhého ročníku v programu Softwarový vývoj na Unicorn University. IT si vybrala proto, že je to podle ní obor budoucnosti. Nakonec ji svět jedniček a nul nadchl a nedávno se rozhodla pracovat na sebe.

TZ Scio 6 21

Online Národní srovnávací zkoušky absolvovalo skoro 23 tisíc uchazečů

Celkem 61 tisíc uspořádaných online zkoušek, kterých se zúčastnilo 22630 zájemců o vysokoškolské studium – tak vypadaly v tomto školním roce Národní srovnávací zkoušky pořádané společností Scio.

PR článek VŠPJ 6 21

Chceš zažít studium plné praxe? Studuj na VŠP Jihlava

Špičkové vybavení, praxe, stáže, individuální přístup? Studuj v Jihlavě!

PR článek UU 5 2021

Unicorn University očima absolventa

„Za celou dobu studia jsem nikdy neměl strach zeptat se na cokoliv“

Existuje mnoho možností, jak si vybrat školu. Nejvíce vám však řeknou sami absolventi.

 

PR článek Unicorn 2 2021

Výuka online může být účinnější než výklad v posluchárně. Toho využily hned dvě univerzity v Česku

Jaké to je učit se online, zakoušejí vysokoškolští studenti už rok. Některé vysoké školy spatřily ve vzdělávání na dálku tolik výhod, že se rozhodly zavést plně distanční bakalářské studium. Unicorn University přivítá první posluchače v únoru. „Vzdělávání na dálku může být daleko efektivnější než běžná výuka,“ tvrdí rektor Jan Čadil. 

PR článek placla MBA OBEI 10 20

MBA studium je odrazovým můstkem pro další kariéru

Komu se zdá, že je v práci přehlížen, jeho kariéra je na mrtvém bodě, nebo mu stagnuje dokonce vlastní podnikání, měl by se zamyslet nad tím, zdali by se mu nehodilo doplnění studia. Studium MBA, BBA, LLM či DBA je u zaměstnavatelů v kurzu a je cestou ke skutečně cenným poznatkům, které vám pomohou nejen v korporátu, ale i ve vlastním podnikání.

Problematická doba zvedá zájem o rekvalifikační kurzy

Hrozí vám, že přijdete o práci? Nebo jste o ni už přišli? Jste na rodičovské dovolené a nevíte, jestli se budete mít kam vrátit do práce? Studujete vysokou školu, avšak se zaměstnáním po jejím absolvování to nevypadá růžově? Kvalitní rekvalifikační kurzy vám otevřou dveře do dnes tak žádných oborů.

PR článek VŠTE ČB 7 20

Dlouhodobé praxe, zahraniční stáže, moderní technologie… VŠTE klade důraz na rozvoj svých studentů

Na VŠTE nejsme jenom čísla. Tato slova můžete často slýchat z úst studentů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Není to jen prázdná fráze, ale něco, za čím si skutečně stojí. Někteří z nich se dokonce nebojí označit atmosféru na škole za téměř rodinnou. Že vás studium v takovém prostředí přitahuje? Pořád ještě se můžete přihlásit do přijímacího řízení pro akademický rok 2020/2021! Ale pozor, dlouho se nerozmýšlejte, přihlášky je nutné odevzdat do 31. srpna.

PR článek VŠPJ 6 2020 studenti úvod

Nevíš, co chceš? Studuj na VŠP Jihlava. To chceš!

Špičkové vybavení, praxe, stáže, individuální přístup? Studuj v Jihlavě!

PR článek VŠTE ČB 5 20 praxe Budvar

Do Budějovického Budvaru, n. p. docházeli na praxi. Dnes jsou v něm zaměstnaní

Školní praxi vykonali v Budějovickém Budvaru, n. p., kde s nimi byli natolik spokojení, že jim nabídli práci na hlavní pracovní poměr. Simona Reichová a Matěj Pártl, se kterými jsme podnikli následující rozhovor, studují kombinovanou formu oboru Technologie dopravy a přepravy. Na závěr nám na několik otázek odpověděl i Martin Komorný, vedoucí primární distribuce pivovaru Budějovický Budvar, n. p.

PR článek 100 ran do vopice 5 2020

Časopis HelpMusic pořádá sérii koncertů, drží tak při životě sebe i kapely!

V rámci časopisu HelpMusic se chystá letní  koncertní série pod pracovním názvem - 100 ran do Vopice.

PR článek VŠE 4 2020

Studovat ekonomii a business v angličtině můžete i v Praze na VŠE

Chcete získat kvalitní a mezinárodně uznávané vzdělání v angličtině, které nastartuje vaši kariéru? Za takovým studiem se nemusíte vydávat daleko. Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) nabízí čtyři bakalářské a osm navazujících magisterských programů v angličtině. Co obnáší přijímací řízení, jak probíhá výuka a proč je studium v angličtině pro mladé lidí přínosné? Na to jsme se zeptali prorektora VŠE pro mezinárodní vztahy prof. Ing. Jiřího Hnilici, Ph.D.

PR článek UC 3 2020

Na Unicorn College dlouhodobě podporujeme online vzdělávání

Informace a vzdělání kdykoliv a odkudkoliv je něco, co k Unicorn College patří už několik let.

PR článek UC 2 2020

Dělat dobrý software je vždy o týmové práci

Nedostatek vývojářů a jejich vysoké platy tu s námi budou ještě dlouho. Víte, kde se naučit dělat SW opravdu dobře?

PR článek UC 2 2020

Naučte se s námi chápat svět velkých dat

Do roku 2025 prvky Internetu věcí vygenerují 80 zettabytů informací. Budoucnost = Big Data. Troufnete si na ně?

PR článek VŠE 1 2020 rozhovor Šmakalová

Studentka VŠE: Přijímačky z matematiky nejsou tak obtížné, jak se říká

Proč jste si vybrala Vysokou školu ekonomickou v Praze (VŠE) a Fakultu financí a účetnictví (FFÚ)?
Původně jsem plánovala jít na Matfyz (Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy), kam jsem byla přijata bez přijímacích zkoušek, ale přeci jen jsem nechtěla studovat matematiku jako takovou, a tak jsem se rozhodla pro jinou práci s čísly, a to právě na Fakultě financí a účetnictví VŠE.

PR článek insta dovolená 12 2019

Luxusní instagramová dovolená pro každého

Aktuálním módním trendem je postovat fotky z dovolené a získat tak co nejvíce sledujících. I vy se můžete vydat na luxusní dovolenou, za kterou nedáte celé jmění, a přivezete si několik úchvatných záběrů západu slunce, moře tyrkysové barvy nebo nějaké té exotické pochutiny, co jste na dovolené vyzkoušeli.

Není překladač jako překladatel

Cizí jazyky jsou dnes již všudypřítomné. Ve školách se děti často učí cizí jazyky alespoň dva a jazykové znalosti obecně se u nás prohlubují. Může se tedy zdát, že cizí jazyk (například angličtinu) dobře ovládáme. Často jím mluvíme na cestách či s přáteli. Navíc máme překladač, pro případ, že bychom potřebovali s nějakým textem někde poradit. Nebo snad ne?

článek Škola doporučená zaměstnavateli 11 2019

Škola doporučená zaměstnavateli 2019

V šestém ročníku soutěže se sešly na stupních vítězů  stejné fakulty jako v minulém roce. Do hlasování se v roce 2019 zapojilo celkem 532 zaměstnavatelů z celé ČR. Strojírenské a elektrotechnické obory v hodnocení ještě posílily, letos obsadily celou první desítku v kategorii fakult. KamPoMaturitě.cz je hrdým partnerem této soutěže.

Zajímavé profese s využitím jazyků (vhodné i pro absolventy)

Baví vás jazyky? Chcete své jazykové schopnosti aktivně používat každý den? Tak to jste na správném místě. V tomto článku vám totiž představíme profese, kde své jazykové znalosti můžete využít naplno.

PR článek co neočekáváte, že budete na koleji potřebovat 10 2019

Co neočekáváte, že budete na koleji potřebovat?

Pro mnohé znamená život na koleji první vylétnutí z hnízda, těší se na nové přátele, zážitky a především na samostatnost a na to, že si mohou dělat, co chtějí. Mnozí ale zapomínají, že tento život s sebou přináší i mnoho strastí. Jak se jim vyhnout, a co čekat od toho „samostatného“ života na vysokoškolské koleji?

Proč je dobré umět cizí jazyk?

Možná si říkáte, že učit se v dnešní době cizí jazyk je pouze ztráta času. Jsou tu přece překladače a další technologické vychytávky… Znalost jazyků se ale stále vyplatí. V tomto článku vám představíme hned 5 důvodů proč.

PR článek srovnejto Erasmus 10 2019

Erasmus. Co vám přinese a jak na něj?

Asi jste o něm už slyšeli a možná se rozhodujete, zda je to to pravé pro vás. Erasmus je program, díky němuž mají studenti možnost vyjet až na rok za hranice v rámci studijního pobytu nebo pracovní stáže. Na život v cizině získáte měsíční příspěvek, na vás pak bude pilně se učit a samozřejmě také poznávat jiný svět. Neseďte doma – vyberte si zemi, vyplňte formuláře, zařiďte cestovní pojištění, zabalte batoh a udělejte jedno ze svých nejlepších životních rozhodnutí.

PR článek Moneta 10 2019 nezaměstnanost

Nezaměstnanost v ČR: vývoj a srovnání s ostatními státy

Míra nezaměstnanosti je v České republice momentálně na rekordně nízké úrovni. Pokud letos školu končíte nebo momentálně práci hledáte, máte nejlepší podmínky, abyste našli zaměstnání snů nebo alespoň dobré „odrazové“ místo. Poohlížíte se už nějaký čas, ale nic zatím nevychází? Nezoufejte, pomůže vám úřad práce. Při hledání zaměstnání budete dokonce od státu dostávat podporu, její aktuální výši zjistíte v kalkulačce podpory v nezaměstnanosti. Jak si stojíme s mírou nezaměstnanosti v porovnání s Evropou i s celým světem zjistíte v článku.

PR článek Educa 2019 logo

EDUCA MYJOB Liberec 2019 může nastínit zajímavou budoucnost každému

Již od 10. do 12. října se v liberecké Home Credit Areně uskuteční jeden z nejvýznamnějších veletrhů vzdělávacích a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB Liberec 2019, který je současně největším takovým veletrhem na severu Čech. Na EDUCE se každoročně sejdou zástupci více než 60 škol a školských zařízení a 60 firem nejen z Libereckého kraje a návštěvníkům představí možnosti jejich budoucího uplatnění a směřování.

PR článek UC 9 2019

Proč a jak si vybrat soukromou vysokou školu?

Vnímali jste soukromé vysoké školy až jako druhou volbu? Možná je správný čas to změnit.

Efektivní financování studia v zahraničí prostřednictvím mPůjčky

Vzdělávání má vliv na budoucí život našich dětí. Jak zajistit dítěti studium v zahraničí? Jaké se nabízí možnosti v případě financování studia? Jak lze tento proces řešit? Jaké přednosti a výhody přináší možnost studia v zahraničí?

PR článek Unicorn College 8 2019 úvod

Jak nastartovat svoji úspěšnou kariéru už na vysoké škole?

Čerstvý titul, prázdný životopis a obtížné přesvědčování potenciálních zaměstnavatelů? Ne u absolventů Unicorn College!

PR článek Unicorn College 7 2019 Big Data

Big Data? Zábavnější, než byste mysleli!

Pojďte se s námi podívat do světa velkých dat. K čemu slouží a jak se naučit s nimi pracovat.

PR článek VŠTE ČB 6 2019 Daněk

Studuje na VŠTE a zároveň rozjíždí vlastní firmu, ve které dává práci spolužákům. Pětadvacetiletý Tomáš Daněk si plní sny

Má jasnou vizi, za kterou si jde pevným krokem. Pětadvacetiletý Tomáš Daněk nastoupil na Vysokou školu technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích s cílem, že se chce dát na podnikání. Někdo by počkal s rozjezdem vlastního byznysu až na ukončení studií, on však nikoliv. Živnost odstartoval již před dvěma lety a postupně začal zaměstnávat i své spolužáky. „O budoucnost se nebojím,“ říká student oboru konstrukce staveb.

PR článek Placla 6 2019 MBA CEMI

Jak náročné je MBA studium? Zjistili jsme za vás!

Jak náročné je MBA studium? Zvládnu ho při svém vyčerpávajícím zaměstnání či podnikání? A lze ho skloubit s rodinou a volným časem? Tyto a další podobné otázky si klade asi každý, kdo někdy o tomto prestižním manažerském studiu uvažoval. A získat na ně odpovědi ještě před tím, než ke studiu nastoupíte, často není snadné. Proto jsme pro vás zjistili informace přímo od absolventů, kteří si tímto typem studia již úspěšně prošli.

Stresují vás zkoušky? Zkuste vysoké školy bez přijímaček

Ani těm nejchytřejším nejsou přijímací pohovory obvykle po chuti. Natož když patříme mezi ty, kdo umí ve stresu a vypjaté situaci všechno zapomenout a poplést. Řešením jsou vysoké školy bez přijímaček. Takovou je i Vysoká škola obchodní v Praze.

Jak prožít smysluplné léto? Navštěvujte jazykové kurzy angličtiny v Praze

Co v létě s volným časem? U vody je sice skvěle, na brigádě si zas něco vyděláme, ale k tomu všemu by to chtělo přidat ještě něco, co nám trochu potrápí mozkové závity. A možná i náš jazyk. Co tak kurzy angličtiny v Praze?

PR článek novinky ze světa Apple 5 2019

Novinky ze světa Apple – co nás studenty čeká?

Možná to tak zatím moc nevypadá, ale jaro je tady. Květiny pomalu kvetou a všichni se už nedočkavě těší na sklizeň. I ve společnosti s logem nakousnutého jablka rostou nové plody. Vývojáři z firmy Apple neusnuli na vavřínech. Neuškodili jim dokonce ani tři zamrznutí a nové produkty představují jeden za druhým. Na co se můžeme nejbližší roky těšit?
 

Víte, kde vás čeká ideální brigáda?

Většina studentů uvítá možnost přivydělat si. Studentský život je finančně náročný a kapesné od rodičů na něho nemusí vždycky stačit. Taková brigáda je způsobem, jak si finančně přilepšit, ale současně také dává prostor nabrat potřebné zkušenosti. Ocení to i personalisté při hledání práce, jakmile bude po studiích.

Tři rychlé způsoby, jak se učit anglicky

Říká se, že první krok je nejtěžší.

Pokud se však rozhodnete učit se anglicky, zjistíte, že druhý krok je ještě složitější...

Vystudujte atraktivní studijní obor! Vaše cena na trhu práce stoupne

Na vzdělání je v moderní společnosti kladen čím dál větší důraz. Proto bychom ho rozhodně neměli podceňovat. Bez kvalitního vzdělání dnes totiž dobré pracovní místo získáme jen těžko.

PR článek VŠTE ČB 4 2019 Kůs

Tomáš Kůs: Na jiných školách bych byl jen obyčejné číslo, na VŠTE nikoliv

Říká o sobě, že je workoholik, což je označení skutečně trefné, protože aktivity čtyřiadvacetiletého Tomáše Kůse, studenta Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, zasluhují obdiv. Před časem se v médiích psalo o bugině, kterou studenti VŠTE sestavili, přičemž za realizací stál tým vedený právě Tomášem a jeho bratrem Martinem. Bugina, to je ale jen jeden zářez na pažbě mladého muže, který pochází ze Strakonic a posledních pět let žije v Českých Budějovicích.

Kam na vysokou školu? Vybrat si pomůže test

Stačí vám absolvovat 30minutový online test a vyhnete se tomu, že začnete studovat vysokou školu, na kterou se vůbec nehodíte. I tak se dá stručně charakterizovat zajímavá služba WORKtest, která však nabízí i další doplňkové výstupy k vašemu snadnějšímu a efektivnějšímu vzdělávání.

PR článek UNOB 3 2019

Studuj techniku a vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na Fakultě vojenských technologií Univerzity obrany a zajistíš si jistotu pro budoucnost. Navíc armáda ti dá jistotu stabilního solidního platu a perspektivu kariérového růstu.

PR článek VŠTE 2 2019

V laboratořích VŠTE se rodí nové technologie pro Motor Jikov

Zatím největší výzkumný projekt za téměř 35 milionů korun řeší od ledna akademici českobudějovické VŠTE ve školních laboratořích. Na jeho konci v závěru roku 2022 budou kvalitativně nové díly pro automobilový průmysl, vyráběné společností MOTOR JIKOV Slévárna.

PR článek UNOB 1 2019

Univerzita obrany – studium s jistotou uplatnění

Ekonomické zabezpečení již během studia a jistota, že po absolvování školy následuje odpovídající uplatnění v důstojnickém sboru Armády České republiky, patří k hlavním přednostem studia na jediné vojenské vysoké škole v ČR, tedy na Univerzitě obrany.

PR článek PlaCla 12 2018 MBA

7 bodů, jak vybrat to správné MBA studium a nenaletět!

Každý, koho zajímá celoživotní vzdělávání nebo jehož kariérní metou jsou manažerské pozice, už pravděpodobně tato magická písmena někdy slyšel – MBA neboli Master of Business Administration. Tato zkratka v sobě skrývá mnoho příslibů, ale také mnoho rizik, v případě špatného výběru instituce, kde se rozhodnete toto studium absolvovat. MBA titul je zcela jistě ze všech profesních titulů v ČR nejznámější a také nejlépe vnímaný i mezi zaměstnavateli, v průběhu let se z něho stalo synonymum pro komplexní manažerské vzdělání a velmi často i nezbytná podmínka pro další kariérní postup. Ve spolupráci s odborníkem na profesní vzdělávání, Mgr. Štěpánem Mikou, který v této oblasti působí již 8 let, jsme pro vás sestavili přehled těch nejdůležitějších bodů, na něž se zaměřit při rozhodování o MBA studiu.

pr článek maltalingua 12 2018

Angličtina na Maltě je skvělou volbou po celý rok

Už jste někdy vycestovali za studiem? Přečtěte si jak na to s jazykovou školou Maltalingua. Tato škola je jednou z nejprestižnějších jazykových škol na Maltě. Byla oceněná skupinou EQUALS (11 z 12 bodů) a také byla studenty zvolena, jako nejlepší škola anglického jazyka na Maltě za rok 2018.

ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 2018 předání cen

ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 2018

Loňské prvenství obhájila Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně. Druhé místo obsadila Fakulta strojní VŠB-TU Ostrava, na třetí místo se dostala Fakulta strojní ZČU v Plzni. V pátém ročníku hlasovalo rekordních 380 zaměstnavatelů z celé ČR. Stále dominují strojní a elektrotechnické fakulty (devět z první desítky).

MBA není vysokoškolský titul. Jde o něco lepšího!

MBA. Tolik skloňovaný pojem a vy o něm doposud moc nevíte? Je nejvyšší čas to napravit, obzvlášť pokud pracujete jako manažer, podnikáte nebo působíte ve státní sféře. Všude tam totiž znalosti nabyté při tomto studiu dobře uplatníte a budete za ně štědře odměněni – výplatou i kariérním posunem.

PR článek UC 8 2018 logo

Jak vybrat správnou vysokou školu?

Přemýšlíte, jak vybrat vysokou školu a zajistit si bezproblémové uplatnění na pracovním trhu? Jste tu správně…

Třídění plastů je aktuální a tíživý problém. Třídíte plasty správně?

Možná jste se už někdy setkali s  odpadem z plastu na alarmujících fotografiích nebo videozáznamech skládek vysokých jako průměrný panelák. V poslední době jsme zahlceni zprávami o zanesených oceánech mikroplasty a jejich výskytech, kam se podíváš, o vzniku obrovských odpadkových ostrovů, úhynech zvířat způsobených plasty a zaplavováním přímořských oblastí hromadami vyplaveného plastového odpadu.

Nejnovější průzkumy upozorňují na to, že světové vodstvo aktuálně hostí nepředstavitelné množství plastového odpadu z celkových 8 miliard, které jsme dosud stačili vyprodukovat. Jak můžeme situaci zlepšit?

PR článek PlaCla 6 2018 MBA

91 % absolventů MBA je přesvědčeno, že do tohoto studia se vyplatí investovat

Téměř tři čtvrtiny absolventů MBA programů na institutu CEMI navíc pociťují velkou konkurenční výhodu oproti lidem, kteří mají pouze akademický VŠ titul. Skoro 60 % absolventů také uvedlo, že jim titul MBA dopomohl k lepšímu pracovnímu uplatnění. Kariérní posun byl u žen nejčastěji o jednu pozici, u mužů pak rovnou o dvě. U většiny případů (82 %) došlo ke kariérnímu rozvoji v horizontu dvou let.  

Nebankovní půjčka vás může zachránit

Občas se každý může dostat do situace, kdy se jednoduše nedostávají finanční prostředky. Ať už se jedná o zaplacení letního tábora pro vaše ratolesti nebo úhradu rovnátek. Nejsou to zrovna levné záležitosti. A co Vánoce? Zasloužená dovolená u moře? Nebo zlaté výročí sňatku vašich rodičů? Rozčarování může přinést i roční vyúčtování za energie. Všechno stojí zkrátka peníze. A co dělat, když jich není dost? Půjčka pomůže.

Víte, kam jít studovat právo a podnikání? My ano

Právo a podnikání jsou dvě velmi úzce spojené oblasti. Ať už hodláte být v budoucnu součástí jakékoli z nich, rozhodně se vyplatí vsadit na vhodné studium. To by mělo probíhat na prestižní škole s tím, že bude orientováno především na budoucí praxi. Pokud nevíte, na jakou vzdělávací instituci byste se měli obrátit, jste na správném místě. V následujících řádcích se totiž zaměříme na Vysokou školu podnikání a práva.

pr článek isic festivaly 2018

Top 5 letních festivalů s ISIC slevou

Nenašli jste pod stromečkem vstupenky na oblíbený fesťák a zaspali předprodej? Nebojte, stále ještě můžete nějakou tu kačku ušetřit a zadovádět si na oblíbené kapely bez finanční kocoviny.  S průkazem ISIC můžete využít slevy až 20 % v předprodeji i na místě u více než 30 festivalů nebo si na http://www.mujisic.cz/ zasoutěžit o volné vstupenky.

 

PR článek VVVI 4 2018

Učte se být chytřejší než umělá inteligence

Veletrh Věda Výzkum Inovace v květnu představí řadu novinek, které přináší výzkum a technický pokrok. Středem všeho však zůstává člověk, proto je celý jeden den doprovodného programu veletrhu věnován otázkám, které se člověka týkají v těchto souvislostech. Narůstající vliv nových technologií, pokročilých materiálů, digitalizace a obecně tzv. čtvrté průmyslové revoluce, vyžaduje odpovídající změny i v sociální oblasti a zejména pak vzdělávání.

PR článek VŠFS 3 2018 posluchárna

Univerzita přesně k vašim službám

Čím má člověk vyšší vzdělání, tím pravděpodobně najde lepší uplatnění. Myslete na to při výběru vysoké školy.

PR článek UJEP FSI 2 2018 fakulta

FSI UJEP - u nás má technika budoucnost

Fakulta strojního inženýrství UJEP v Ústí nad Labem www.fsi.ujep.cz

pr článek isic logo

Hledají se studenti, kteří mají svůj názor!

Řekni svůj názor a odnes si odměnu!

Přijď k nám do ISIC, řekni nám svůj názor a odnes si odměnu! Hledáme studenty středních a vysokých škol, kteří chtějí být slyšet a být i vyslyšeni!

PR článek UNOB 2 2018

Univerzita obrany zve na mimořádný den otevřených dveří

Univerzita obrany nabízí středoškolákům možnost navštívit mimořádný den otevřených dveří. Ten se pro zájemce o studium na Fakultě vojenských technologií a Fakultě vojenského leadershipu uskuteční 8. března 2018 v Brně.

PR článek škola roku doporučená zaměstnavateli 2017

Škola doporučená zaměstnavateli 2017

V hodnocení zaměstnavatelů stále dominují technické obory, suverénní jsou již čtvrtým rokem strojní fakulty vysokých škol.

PR článek ISIC vánoční soutěž 12 2017

Jaký nejoriginálnější dárek k letošním Vánocům jste koupili s průkazem ISIC a díky tomu ušetřili?

Víme, že dárky na Vánoce nosí Ježíšek, ale i on potřebuje někdy pomoct, proto… Zašlete nám na e-mail marketing@isic.cz do 26. 12. 2017 fotku dárku, který jste koupili někomu druhému pod stromeček, a získejte pro sebe dárek od ISIC. K tomu připište, u jakého našeho partnera jste dárek zakoupili. Připojit můžete také například příběh takového dárku. Ten také může hrát roli ve výsledném rozhodování. Protože to mohou být právě okolnosti nákupu dárku, pozadí dárku, co nás může zaujmout.

PR článek UNOB 11 2017

Univerzita obrany – studium s jistotou uplatnění

Ekonomické zabezpečení již během studia a jistota, že po absolvování školy následuje odpovídající uplatnění v důstojnickém sboru Armády České republiky, patří k hlavním přednostem studia na jediné vojenské vysoké škole v ČR, tedy na Univerzitě obrany.

PR článek výstava Středoškolák vysokoškolák výstaviště Černá louka Ostrava 2017

Gympl nebo obchodku? Kadeřnice nebo kosmetička? Učitel či historik? Na kterou školu se mám hlásit?

Již 25. ročník výstavy Středoškolák, vysokoškolák se koná 1. a 2. prosince na výstavišti Černá louka v Ostravě.

 

Co vše jste možná nevěděli o třídění odpadu

Zatímco například v severní Evropě snad neexistuje domácnost, která by netřídila odpad, u nás ještě stále převažuje zlozvyk naházet všechny odpadky do první popelnice. Naštěstí se o tomto problému v posledních deseti letech čím dál více mluví, třídění odpadu začíná být trendy a situace se postupně mění. Jak ji můžete pomoci zlepšit právě vy?

Moderní kanceláře jsou přístupné odkudkoliv

Chcete mít svou kancelář bezpečně uloženou? Vyhovuje vám pracovat odkudkoliv? Představíme vám zajímavé řešení v podobě hostované služby, která vám umožní tohle vše a mnohem víc.

Studium v Brně, Praze i Ostravě na Vysoké škole podnikání a práva

Absolventi středních škol se neumí často rozhodnout, zda pokračovat ve studiu na vysoké škole, anebo raději nastoupit do pracovního poměru. Když nejsou peníze nazbyt, je otázka vyřešena, ale pokud mladé lidi podporují ve vzdělání rodiče, je skvělé tuto možnost využít. Vysoká škola Brno, Praha i Ostrava, zaměřená na podnikání a právo, připravila pro budoucí studenty skvělé možnosti.

PR článek Placla Experis 8 2017

O jaké pracovní pozice je momentálně největší zájem v IT?

„Nejsou lidi!“, tak zní nejčastější odpověď na otázku k aktuální situaci v oboru IT. Realita je skutečně taková, že chybí kvalifikovaní pracovníci napříč celým spektrem oboru informačních technologií. Firmy se snaží odborníky navzájem přetahovat, některé vypisují dokonce odměny pro současné zaměstnance, pokud přivedou kvalifikovaného kolegu. S nástupem moderních technologií vznikají i nové obory.

PR článek placla online marketing 6 2017

Nová kniha vám pomůže orientovat se v online marketingu

Každý, kdo má nějaký web, e-shop či blog, by měl ovládat aspoň základy online marketingu. Na internetu se totiž dnes pohybuje naprosto každý a přesvědčit lidi, že by měli zamířit právě na váš web a využít vašich služeb není úplně snadné.

PR článek DWS 5 2017 promoce

Dolnoslezská vysoká škola

Studujte zahraniční vysokou školu v českém jazyce a získáte potřebnou odbornou kvalifikaci a vytouženou práci nejen v ČR

Dolnoslezská vysoká škola

Strzegomska 55

Wroclaw

Sledujte nás:

www.facebook.com/dolnoslezskavysokaskola

http://www.dsw.edu.pl/

Jak přežít zkouškové a zdolat úspěšně všechny předměty

Život vysokoškoláka je prý fajn, to máte samou zábavičku ve víru velkoměsta, kavárny, hospůdky, občas nějaká ta přednáška… Ano, někdo takhle skutečně žije, ale jen do doby, než přijde zkouškové. Pak je úplně jedno, jakou školu studujete, protože průběh je vždycky stejný.

PR článek MONSTER 3 2017

Čeho si v práci nejvíc cení mladí zaměstnanci

Čerství absolventi jsou zpravidla pod velkým tlakem. Škola je po mnohaletém studiu vyplivla do opravdového života a nechala dál všechno na nich. Někteří se možná nechali zaměstnat již v dobách studia, nicméně většina měla maximálně brigádu a občasné praxe v oboru. První pořádné zaměstnání je pro každého absolventa velká věc, velký krok a velký životní mezník. A čeho že si na svém prvním pracovním poměru většina z nich váží nejvíc? Zeptali jsme se několika z nich a dnes vám přinášíme odpovědi.

Jak se studuje v dnešní době?

Vlivem globalizace a rozsáhlého vývoje komunikačních technologií se současný svět stává svědkem obrovské dynamiky rozvoje lidstva. Podstatnou součástí ekonomického kapitálu jsou informace a jejich cena se neustále mění právě v závislosti na neustálých změnách. Co včera mělo cenu zlata, dnes může být nepotřebné. Spolu s turbulentní proměnou lidské společnosti dochází i ke značné modifikaci v oblasti vzdělávání.

PR článek PEF MENDELU 3 2017

Brněnská vysoká pro ekonomy i informatiky

Co čekáš od vysoké? Na PEF MENDELU můžeš zažít víc než jen studium. Budeš se muset učit, to každopádně, ale přece jen máš možnost využít vysokoškolská léta ke zlepšení sebe sama 
a někam se posunout.

PR článek levnocestovani.cz 3 2017 Skotsko

Levně kolem světa s Levnocestovani.cz

I ze studentské brigády při studiu se můžete vydat na cestu kolem světa. Nevěříte? Navštivte Levnocestovani.cz, svět těch nejlevnějších letenek, které můžete sehnat, a mnoho jiného.

Zvolte stranu: 1-100 | 101-198